Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halamnak az oldaláról...

A halamnak az oldaláról lejött a pikkely, de olyan szinten, hogy a húsa látszik, él, úszik, eszik, de nem tudok semmit sem csinálni vele Túl fogja élni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy túléli nekem is volt olya hogy legyött a pikkeje és meghalt másnap a többi hal megette
2010. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

És mitől jött le a pikkeje?


Mert pl az én márnámnak attól, hogy mindig ugrált, és saját magának satírozta le a pikkejét a tolós üvegtetővel. Az nem döglött meg.


Viszont ha a tiedet a többi hal bántotta és attól lett ilyen, akkor nyilván tovább fogják bántani.

Rakd ki egy vödörbe, ha túlél 2 napot, szerezz neki egy másik akváriumot. Lehet, hogy valamelyik halad ivarérett lett és most agressszívebb. Nem?

2010. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
zárjunk téged egy üres wcbe ha tulélsz 1 hetet minden nélkül,megtartunk....
2010. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Cseréld le a víz 30%-át és parakillal kezeld.Ha használsz SERA aquatant, akkor abból is tegyél a vízbe.3nap után ismét 30%-os vízcsere.Ez a kezelés, csak egy bizonyos fokú védelmet ad a további fertőzések megelőzésére.Ha fekélyesedni kezd, sajnos csak antibiotikummal kezelhető és nem igen lehet meggyógyítani.Bízzunk benne, hogy csak mechanikai sérülés vagy bőrgomba.
2010. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

08:23-mas vagyok, és a "wc"-snek üzenem:


Azért írtam a vödröt, mert gondolom a kérdezőnek nincs otthon másik akváriuma, amibe átrakhatná azt az egy halat.


A halat pedig azért venném ki a többiek mellől, hogy ne öljék meg, mert ha már elkezdték akkor folytatni is fogják.


Persze az is lehet hogy betegség, de ha beteg ez a hal, és a többiek megeszik, akkor meg mind ki fog dögleni, szóval szerintem mindenképp jó lenne elkülöníteni.


Nekem van itthon 6db akváriumom így könnyen beszélek, de szerintem nem drága egy akvárium és nekem mindig van egy üres pluszban, hogyha valamelyik halnak valami gondja van, akkor azt ott ápolom külön.

2010. márc. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, egy akvarista legfontosabb kelléke kellene, hogy legyen egy felszerelt karantén akvárium.
2010. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!