Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kvarcit a legolcsóbb kristálys...

Cartridge kérdése:

Kvarcit a legolcsóbb kristályszerkezetü kő/kavics?

Figyelt kérdés

Bemegyek az aquarisztika boltba s mondom jónapot 3 kiló kvarcit lesz (vazze)?


Köszi.



2015. jún. 12. 01:18
 1/9 anonim válasza:
Mit jelent az a kifejezés, hogy „legolcsóbb kristályszerkezet”?
2015. jún. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Trollkodol?
2015. jún. 12. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Kvarcitot nem tudom.


Nagy kősziklának jó az a bazalt kockakő is ami le van téve vonatsínekhez, csak az olajos, , de lehet vásárolni is ilyen díszkövesnél:

[link]


Én lávakövet vettem, mert erre rá lehet növeszteni mohákat, vagy anubiast, a lyukacsos a felülete miatt megtapad rajta a moha és a gyökerek is be tudják hálózni. [link]


Mészköveket nem szabad venni.


Avarisztika boltokban talajnak általában sódert lehet kapni olcsón, vagy kvarchomokot, vagy fekete bazalt zúzalékot.


A szikláknak viszont művésznevet találnak ki, hogy drágábban eladhassák:

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Akvarisztikai boltban nem szoktak kvarcitot árulni. Jáspist már láttam, néha vannak márványdarabok, de úgy általában durva felületű kőzetek vannak a kínálatban, mert ezek néznek ki természetesen. Kerti díszkövesnél több esélyed van.
2015. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ún. természetes :D

[link]

2015. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nem trollkodom, csak nem értem, hogy a kristályszerkezetnek mi köze van az adott ásványnak az árához...
2015. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Lefordítom: csillivilli, áttetsző kődarabokat szeretne venni, olcsón. Mivel akvárium a kategória, a só és a cukor nem játszik. Az üvegtömb nem jó, mert az amorf :D Na jó, az a gond vele hogy éles és veszélyes az állatokra. Ettől függetlenül az ilyesmi továbbra sem terem nagyon halas boltban. A fent emlegetett színes kavics, lapos kerek üvegdarabok, bugyborékot fújó búvár akad bőven, de puccos ásványok nem igazán.
2015. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Cháron: Semmi. Azt a kereslet/kínálat/spekuláció mondja meg.


5# Tökre szépek. Kíváncsi volnék mik ők. Gondolom nem festettek.


Platypus, lehet igazad van érdemes máshol is körbenézni. Ahogy nézem bányakavisc lehet nekem ideális.


Mammut 1 állatboltban (alagsor) vettem ilyet 175 forintért.

[link]

[link]


Kvarckavics.


Tüzépnél vajon kapni ilyesmit?


A fehér zúzottkő vajon mi lehet? Amit utak készítéséhez alkalmaznak.

2015. jún. 12. 19:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Link javítva: [link]
2015. jún. 12. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!