Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik lenne jó? Többi lent.

Melyik lenne jó? Többi lent.

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam már, hogy uj akvárium inditásánál hasznos dolog gyorsan növő növényeket ültetni.Nekem pl. alacsonyabb az akvárium világitása, de ugy tudom hogy amelyik növény gyors növekedésü annak a fényből is sok kell.0,4 w/l-re akkor mit válasszak?
2015. jún. 16. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Használhatsz víz tetején úszó növényeket, mint például a Limnobium laevigatum. Ennek kb 1 centis kis levelei vannak, szép, és mivel a víz tetején lebeg, közel a lámpához, így éri elég fény. Néha vashiánya lesz neki és sárgulni kezd, ilyenkor jó ha beledobsz a vízbe egy panzi aquaplantot és visszazöldül.


A békalencse is jó lenne, csak azt azért nem szokták szeretni, mert nagyon apró és egy levélből képes újranőni olyan sok, hogy beteríti a víz felszínét. Azért azt néha ki kell kanalazni. Nehéz kiírtani, de ha van olyan szűrő ami a vízfelszínt szívja, pl akasztós szűrő, azzal egy pillanat alatt ki lehet irtani, mert az beszívja mindet.

2015. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Nem azért utáljuk mert szapora, hanem azét mert feltapad az akvárium üvegére és odaszárad, utána viszont megrohad ha víz éri.:D Tüskéshínár vagy májmoha a felszínre , az alsó és középső részre jávai moha és közepes fényigényű növények tetszés szerint.
2015. jún. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Amikor nekünk lett akvárium akkor ilyesmiről nekünk nem mondtak semmit. Még annyi, hogy mielőtt beleteszed a vízbe, akkor nézd át, hogy nincs e rajta csiga, mert nekünk nagyon elszaporodtak, és alig lehet őket kiírtan, és megeszik a növényeket.

Puszi!

2015. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!