Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 96 literes akváriumban...

Egy 96 literes akváriumban mennyi vizet kell cserélni milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én halkan és zárójelben azt mondom, hogy ha kevés kistestű halad van (6-8 db 4-5 cm-es) és a túltáplálás veszélye sem áll fenn, megfelelően benövényesített és még egy kis belső szűrővel is rendelkezik, akkor elegendő csak az elpárolgott vizet pótolni 1-2 évig. Utána jöhet kis vízcsere.
2015. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 raptorus ***** válasza:

Ha mázlid van, akkor igaza lehet a fennebb szólónak...de ha nincs túl nagy tapasztalatod (s bocsi, de a kérdésed alapján nincs), akkor szerintem ne orosz-rulettezz a "régi akvárium szindrómával" ( [link] hanem szépen cserélj 20-30 % (esetedben kb. ugyanennyi liter) vizet elején egy, utána, ha minden szép, kéthetente, a népességtől függően.

Sok sikert/szerencsét s tiszta vizet! :)

2015. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosabb minden héten cserélni. 20-25 litert.
2015. jún. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én bele zavarodnak ha minden héten kellene cserélni vizet, kannákkal kellene rohangálni, ezzel telne hosszú éveken, évtizedeken keresztül a hétvége.


Alapból 20-30% heti vízcsere javasolt minden akváriumnál, vannak azok a tényezők, amik lehetővé teszik a kevesebb vízcserét, elsősorban a növényi növekedés, de van még a komplikáltabb kémiai szűrés.


A fő ellenség a nitrát, vízcsere nélkül hétről hétre halmozódik, majd nitrátmérgezést okoz, a növények felveszik, de ennek szemmel látható eredménye kell, hogy legyen, sokan tévhitbe vannak, "vannak élő növények, így nem kell annyi vizet cserélni" korántsem igy van, csak a fejlődő növények segítenek, azok kötik a nitrátot, és minden más macro, micro elemet, vegyületet ami a halak anyagcseréje során keletkezik.


Én pl rengeteget metszek a 200-as akvánál, de az idén még nem cseréltem vizet, tiszta az akva, a halak jól vannak, öregek, egészségesek, év vége felé azért lesz egy lassú feltöltéses 50%vízcsere, az minden évben megvan, akikor átrendezem a növényzetet, van ami akkora gyökeret ereszt mint egy kézilabda.

2015. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Heti 20 liter vízcserével nem tudsz mellé lőni. Ha veszel valamilyen vízelőkészítőt várnod se kell. 10-15 perc alatt megvan.
2015. jún. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!