Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen egy jól berendezett...

Milyen egy jól berendezett garnélás akvárium?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajtuk, megtetszettek annyi helyen látok már :)

2015. jún. 20. 13:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mennyire szaporák? sokszor olvasom hogy túlszaporodnak mint a csigák, túladni meg nehéz rajtuk.
2015. jún. 20. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Itt le vannak írva, hogy miket szeretnek..

2015. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég szaporák, ha valamelyik neocaridina garnélát választod akkor lesznek bőven, főleg a kaja menyisége szabja meg menyien lesznek.


Érzékenyek a magas nitrát szintre, így jó ha van élő növény, van egy kedvelt páros, a moha-garnéla, szép moha nem igazán van garnéla nélkül, a garnélák is jobban érzik magukat, ha elfoglalják magukat a moha takarításával, szinte egész nap rendezgetik.


A népességszám eléggé relatív, nehéz pontosat mondani, ha valami támpont kellene akkor valami ilyesmi lenne:

10 literben 15-ig mehet a szaporulat.

15 literben 30

20 literben 50

30 literben 70

50 literben 130


Nekem 75 literben vannak kb 150-200 an, több generáció, ez a szám beállt, stabil kaja menyiséget kapnak, 1-2 mm- től a 2,5cm garnéláig vannak.


Tehát ne úgy képzeld el a tulszaporodást, hogy 5-10 törpe garnéla problémát jelentene.

2015. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
A nehéz túladni rajtuk részt cáfolom. Könnyen szaporodnak, de a kereslet is nagy. A seszínű példányokat tényleg nem viszik, de ha a garnéláid egy fajtába tartoznak és eleve jó minőségű példányokat szerzel be, akkor a szaporulat is szép és kelendő lesz. Ha meg nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor vannak édesvízben nem szaporodó fajok, mint az amano, a mandarin és a pinokkió garnéla.
2015. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nehéz túladni rajtuk én is cáfolom, én nem árulom, szeretem ha sokan vannak, viszont a helyi akva csoportban nem volt olyan, hogy valaki ne vitte volna el őket, csomagban kell adni, 500 vagy 1000ft x darab, soknak megeszik a szaporulatot, a halai, felnőtteket nem, így évente vesznek 10-20-30 fejlettebb garnélát, különben eltűntének az akvából 1-2 év alatt.


Talán a vadas, szintelem egyedekre nincs nagy kereslet.

Egy 1000ft-os táp, nálam terta mint mini granuláltat kapnak, több hónapig elég, még 100 garnélának is, mellé kapnak heti 2x főtt zöldséget, de az sem nagy mennyiség.


Boltban nálunk 500ft az rc darabja amúgy, tehát senki nem vesz nagy egyedszámot kezdésnek, akvaristáktól olcsóbban lehet persze szerezni.

2015. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!