Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéres, , tengeri" akvárium?

Sügéres, , tengeri" akvárium?

Figyelt kérdés

Sokaknak meglepő lehet ez a kérdés, de nagyon szeretnék egy tengeri akváriumot és a sok kutakodás során találtam erre a sügéres akváriumra: https://www.youtube.com/watch?v=F4JSflX2GI0 ami iszonyatosan megtetszett. Arra gondoltam, hogy inkább egy ilyet építenék a másik édesvízi akváriumom mellé. Egy kisebb akváriumban gondolkozom jelenleg egy pár sügérrel (meggyhasúra gondoltam, a ramirezi is nagyon tetszik, de elég igényes fajtának tánik). Mindenképpen szép színes halakat szeretnék bele. (Víz alá meríthetős kék fénycsőre gondoltam, dísznek kagylókra, kövekre, mű vagy már kiszárított korallokra gondoltam). Melyik fajták azok amelyek boldogan élnének egy ilyen környezetben is?

Köszönöm a segítséget!



2015. jún. 19. 14:25
 1/5 Platypus ***** válasza:
Afrikai sügerekben gondolkodj, a ramirezinek lágy víz kell ami nem kompatibilis a korallvázakkal és a többi tengeri dekorációval. A következő nagy kérdés, hogy mekkora akváriumot szeretnél?
2015. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Afrikai sügéreket néztem főként, találtam is szépeket. A méret még nincs eldöntve, de körülbelül 112 liter a maximum főként helyhiány miatt.
2015. jún. 19. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben Malawi-tavi halakat még nem tarthatsz, viszont Tanganyika-taviaknak már pont megfelelő a méret. Egy csapat csigasügér(20 darab körül, bár úgy is szaporodnak) és vagy 3-4 nagyobb hal(neolamprologus leleupi, n. brichardi vagy nagyobb julidochromisok) Vagy közepes halakból 5-6 hal(n. buescheri, n. savory vagy kisebb vadászsügér változatok).


Szükséged lesz még egy külső szűrőre, ez minden sügéres akváriumban nagyon fontos mert a halak sokat ürítenek és még növényzet sincs ami segítené a szűrőt.


Ami a videóban nem volt jó ötlet, hogy keverte a dél-amerikai és afrikai sügereket. Nem egyeznek a vízigényeik.

2015. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyesmit vettem egyszer. Nem pont ilyen színű volt:

[link]

Betettem egy tál vízbe próbából, és fehér lett tőle a víz. Utána csak kitettem a konyha pultra dísznek, de nem raktam be akváriumba. Ha veszel ilyesmiket, azért majd teszteld te is mielőtt használni akarod. Nem tudom mivel festik őket. Van amelyik jó édesvízbe biztos, csak nem tudom melyik.

2015. jún. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. jún. 20. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!