Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóba milyen algaevő hal...

Kerti tóba milyen algaevő hal való?

Figyelt kérdés
Van egy kerti tavunk, ami hamarosan algásodni fog.Milyen algaevő hal való bele,ami kijön a koikkal és kibírja a telet is?nem busára gondolok.
2010. márc. 2. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Tányérhasú algaevő (Beaufortia kweichowensis)


én csak ezt találtam...

2010. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha 22 fokos lessz a víz akkor ancit vagy plekot szoktak bele rakni nyár végéré szépen megnő
2010. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugy olvastam,hogy a hiedelmekkel ellentétben,auz algaevő nem is olyan "falánk" tehát nem bajlódik az algával ha van más, ha meg csak alga van akkor is nagyon lassan dolgozik.lassabban mint ahogy az alga jön.
2010. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Sok úszó növény kell, azok kiszorítják az algát.Ezt halakkal nem lehet megoldani.Esetleg használj algairtót.A vizibolha is jó, egyes algafélék ellen.Vigyázz az etetéssel, mert a magas nitrátszint is algásodáshoz vezet.Esetleg itt is használhatsz nitrátmentesítő készítményt, de inkább egy jó biológiai szűrő kéne és sok növény.
2010. márc. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha még nem késő: apáméknál az aranyhalak felfalják az összes algát. Meg persze kitúrják a növényeket...
2010. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Beaufortia Kweichowensis a 20-24 c-os vizet igényli, tehát nem kerti tóba való / nem telel ki/, a kérdés kerti tóra vonatkozik!
2010. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!