Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet a manadobol...

Hadevla kérdése:

Hogyan lehet a manadobol kitakaritani a mulmot?

Figyelt kérdés
Mert ezt porszivozni nem lehet mint egy kavics aljzatot.

2015. jún. 29. 20:32
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem is igen van szükség átporszívózni hiszen elég apró méretű, nem sok mulm szorul közé. A tetejéről leszívod a koszt ennyi elég szerintem. Ahol meg talajtakaró növényzet van ott egy nagyobb flakont érdemes szerelni a csőre és óvatosan átporszívózni vele a növényzetet. Ha arra gondoltál, hogy porzik, akkor nem mostad átt rendesen berakás előtt, ez sem nagy gond csak így tényleg macerás utólag tisztítani.
2015. jún. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem porzik szerencsére, átmostam rendesen. Csak a mulm kiszedése okoz némi fejtörést.
2015. jún. 30. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A manadoba minden belesüllyed és a mulm a növények gyökereit táplálja. A növények lebontják az ürüléket, ezért nem kell porszívózni. Néha érdemes átmosni, különben sok lesz benne a kesze-kusza gyökér és elkezd eliszaposodni.
2015. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem olyan növényeim vannak, amelyek főleg levélen keresztül veszik fel a tápanyagot. Ez jelenthet gondot, vagy azok is képesek lebontani?
2015. jún. 30. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A manado mint ahogy tapasztalhattad is már, egy rettent szellős, laza, porózus talaj, nem igazán rothad be, én soha nem talajporszívózóm, nem mosom ki, nem veszem ki az akvából, valamelyikbe már 4 éve benne van, van olyan akva amibe 2 éve.


Olyan van, lehet, hogy takarítasz egy szűrőt, majd lazítod kézzel a talajt, beletúrsz, azt , hogy milyen időközönként kell, vagy ajánlott a szűrés dönti el, én példa vödrös külső szűrőnél évente 1 alkalommal csinálom. Belső szűrőnél nyilván gyakrabban kell, a szűrőfelület nagysága fontos ilyenkor, mert a szűrő szedi össze a koszt.


Nagyon sok mulm nem szokott benne lenni, mint előttem írták apró szemcsékből áll, és eléggé aerob talaj, lebomlik a mulm java.

2015. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igy néz ki az akva amikor átmozgatom a talajt, pont a manőver végén készült a fotó: [link]
2015. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. júl. 2. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!