Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld szőröcskék az akvárium...

Hadevla kérdése:

Zöld szőröcskék az akvárium üvegén? (minden infó lent)

Figyelt kérdés

A heti vízcserénél le tudom törölni, de utána 3-4 napon belül visszajön.

Ez milyen alga, és mi lehet az oka? Mit tudok tenni ellene?

55 literes aksi, 15 watt fénnyel, ami napi 10 és fél órát világít. Aquael fan2 plus szűrés. Élőnövényes, 1 tűzgurámi, 6 endler guppy a lakója.

1 hete kezdtem el napi 0,7 ml profitót adagolni, de ezek a kis szőrök már korábban is megjelentek.



2015. jún. 30. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Valamilyen zöld alga, most ha a nevét tudod attól jobb lesz?

Lehet pl zöld szakállalga, staghorn alga, pontalga, vagy akármi.

2015. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mértél nitrát szintet? Nekem is hasonló gondom van, elvileg bikaerős szűrés, 0,5w/literes fény, profito és carbo mellett, normális haltelepítettséggel. Eddig még senki sem mondta, hogy valami rossz lenne az összeállításomban így látszatra, persze valami nem jó.


Nekem 25ppm körüli a nitrátom, és sok tanács szerint a növényeket kell top formába hozni, akkor jól fejlődnek és lecsökkentik a nitrátot, ezzel az algát elfojtják, ami eltűnik, vagy csak nagyon kevés lesz.


3-4 hete volt egy olyan időszak, amikor 3 nap alatt a frontüvegen konkrétan hullámzott a zöld alga...Előtte és utána 6-7 nap alatt válik zavaróvá, vízcserékkor letörlöm. A halak élnek és virulnak, a nagykönyvben leírtak szerint viselkednek, csak a növényzet egy része és a frontüveg algásodik.


3 fénycsövem van, a középső növényes, gondoltam már arra is, hogy próbaképpen 1-2 hétre sima nappali csövet teszek helyette, de nem merek, hátha még rosszabb lesz.

2015. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: igen, esetleg attól jobb lesz, ha tudja az alga nevét. Mert így utána tud nézni, hogy az adott algát mi hozza elő és tud tenni ellene...kisokoska.
2015. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, hogy szemből nézve leginkább az áramlás által leginkább érintett területek algásak, ettől távolodva egyre kevésbé, a perifériák konkrétan sterilek. Olvastam már róla, hogy az erős áramlásnak is örül az ecset. Persze a frontüvegen lévő zöldalgának ehhez nem lehet köze.
2015. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy nagy külső szűrőt, akkor talán kevesebb algád lesz, tökmindegymilyen alga. Vagy dobáld tele a tetejét úszó növényekkel.
2015. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 1 hete kezdtél el profitot adagolni annak még nem sok látszatja lehet, a gyári adagolás egy mondhatni biztonsági dózis, ami bármilyen vízcsere, és bármilyen növénymenyiség, illetve fényerő mellett megállja a helyét, nem lesz halmozódó, toxikussá váló vegyület.


Van egy ilyen: [link]


Kb 3-4 hét mire lesz látszatja a gyári adagnak.


A világításod nem túl sok, a gyenge fényerő épp annyira algásító tényező mint a sok, minimum fény-terelőzd ki a tetőt: [link] ezzel a teljes, kb 900 lumen fény a víz felé lesz tükrözve.


Algásíthatnak a táptalajok, aktiv talajok, mivel ilyenkor a növények kevesebb keletkező vegyületet használnak a vízből, lehet használni őket, de össze kell hangolni az akvárium élőlényeinek menyiségével, és a fényerővel, ami diktálja a növekedési ütemet.


Az élő növényzet magánba semmit nem jelent, sőt ártalmas is lehet, kizárólag a szemmel látható, metszhető növényi fejlődés javítja a vízparamétereket, ellenfél, konkurencia az algáknak.

2015. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!