Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Habfészket épít, miért?

Habfészket épít, miért?

Figyelt kérdés

Hali mindenki.

Van egy hím bettám(sziámi harcoshal) Egyedül él az akváriumba leszámítva egy csokicsíkot. Ma arra jöttem haza, hogy az egyik sarokba habfészek fogadott. Mivel nőstény bettám egyrészt nincs, másrészt ő még nem is érintkezett egy leányzóval se, nem értem az okát, hogy miért kezdett fel fészket építeni, vagy ez normális és csak én vagyok ennyire tudatlan?:'D Szoval megköszönném a válaszokat, mivel érdekel, hogy mi vette rá arr, hogy fészket építsen, ami körül jelenleg is úszkál.


2015. jún. 30. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ösztöntevékenység akkor is jelentkezik, ha a külső körülmények hatására az ivarmirigyek hormontermelése beindul. Most melegszik az idő és ikrázásra pont ideális külső feltételek alakulnak ki.
2015. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahaa! Értem, köszönöm a választ. Jó azért ezt tudni.:D
2015. jún. 30. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!