Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A diszkoszhalhoz be lehet...

A diszkoszhalhoz be lehet rakni a: -guppikat, plattikat, xifókat -algázókat -páncélosharcsákat, torokátumokat?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mert a diszkosz extra lágy vizet igényel. 4-10nk, a többi pedig közép-kemény, kemény vizet. 15nk-20nk. Ennek ellenére sokan tartanak diszkoszt csapvízbe -tojva az igényükre- ,de abba nem lesznek túl hosszú életűek, színük se lesz olyan intenzív, szaporodás kizárt.
2015. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, a kérdés az, hogy te milyen vízben tartod őket. Ha az igényeinek megfelelően tartod a diszkoszt, akkor pl vörös neonnal, baltahasú lazacokkal, acival jól társítható, természetesen más halakkal is lehet, de sok mindent figyelembe kell venni. Ezeket azért említettem mert én velük tartottam és pozitívak a tapasztalataim. A torokátumot ki kellett venni mert az idétlen mozgása láthatóan zavarta ezeket a nyugodt halakat, na meg a folytonos turkálása is zavaró volt, bár ez inkább engem zavart.:D A lágyított enyhén savanyú 28-30 fokos víz már jó a tartásukhoz egy társas medencében, ehhez kell társhalat választani. A guppik, plattik,még csak-csak elviselnék tartósan is a 27-28 fokot de a xifóknak ez már sok. Arról nem is beszélve, hogy a diszkoszok igényeiből kellene lefaragni ahhoz, hogy ezek is megéljenek valahogy. Szóval én sem tanácsolom, mert gondolom nem az a cél, hogy életben maradjanak, hanem az, hogy jól is érezzék magukat. Bevallom őszintén én a tiltások ellenére vitorlásokat is tartottam velük, (kényszerből) szerencsére az én vitorlásaimtól nem lettek betegek sőt nagyon szépen úszkáltak együtt.
2015. júl. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ebből látszik,hogy nem olvasnak az emberek!Barátunk a Google!Bele gondolni is rossz,hogy egyes akváriumokban mi lehet!
2015. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
De legalább nem utólag kérdezte meg mint sokan mások.
2015. júl. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!