Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A jávai mohát hogy lehet a...

A jávai mohát hogy lehet a talajon telepíteni?

Figyelt kérdés

Mert azt olvastam, hogy a dekorációkra egyszerűen rá kell kötni és benövi szépen.

De ha a talaj egy részét akarom "befuttatni" vele, akkor mihez kötözzem ?

Vagy elég ha egyszerűen ráhelyezem a talajra ?

Illetve hogyan tudom kordába tartani ?

Mármint, hogy tudom elérni, hogy csak talaj egy bizonyos részén terüljön el és ne lepje be teljesen az akvárium alját ?



2015. júl. 2. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld kisebb kövekre rákötni, az áramlás könnyen magával viszi ennek híján. A túlszaporodott részeket, egyszerűen levágod egy kis fém ollóval.
2015. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha gyepesíteni szeretnél vele az nem tudom kivitelezhető-e , szerintem nem, de majd leírják akik jobban értenek hozzá.
2015. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gél alapú pillanatragasztót nyomsz lapos bazalt kövekre, szárazok legyenek, majd szórsz rá jávait, lehet pár száll kifehéredik, de gyorsan regenerálódik.


A mohás kövekkel kirakhatod az ajzatott, x idő elteltével nem árt a köveket kivenni, kicsit leöblíteni, lapos bazalt kövek jók, olyanok amikkel a vasúti töltések vannak kirakva.


Lehet valami rács is, de az nehéz ügy, inkább co2 növényes akvákba lehet olyan.

2015. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy másik megoldás: Én egy műanyag hálót használtam, amibe gyümölcsöt, zöldséget árulnak. Csipesszel áthúztam kis mohakötegeket a háló résein és kész is volt a mohaszőnyeg, ezt akár a hátfalra is teheted. Egy nagyobb lavór vízben érdemes csinálni a befűzést. Babra munka de azért elég hamar megvan. Ha erős a megvilágítás májmohát is használhatsz, arra elég ha ráteszed a hálót és a sarkaira nehezéket teszel, pl kavicsot. Pár hét alatt átbújik a hálón és teljesen eltakarja azt.
2015. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet ! Ez a hálós megoldás nem tűnik túl bomyolultnak... Remélem sikerül összehozni valamit :)

Jó lenne mindenképp az elejére valami "gyepszerűt" összehozni..

2015. júl. 3. 05:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet amit Salx Narval irt. Arra figyelj, hogy igazi szép mohát garnélákal lehet tartani, én is próbálkoztam több akváriumban, csak pár hónapig volt szép, a garnélák viszont egész nap takarítják, sokkal szebb a moha, mint garnélák nélkül, valamiért notóriusan pucolják egész nap.
2015. júl. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez így igaz, vagy garnéla, vagy szívóharcsa, még a mollyk is elég jók ha a hátfalon van, egy nagyobbacska anci már több kárt okoz itt mint hasznot, legjobbak a garnélák. Különben 2 hetente ki kell venni átmosni. Ez egy kupac mohánál nem gond, még ott sem ahol gyökérre,vagy kőre van kötözve de ha hátfalon vagy talajon van csak alapos porszívózással ütögetéssel tudod tisztán tartani. Ha belepi a mulm vagy az alga dobhatod a fenébe. Ezek az ügyes kis jószágok elvégzik helyetted én is csak ajánlani tudom. Kis halakhoz kicsiket a nagyobbakhoz nagyobb garnélákat válasz.
2015. júl. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Fekete tetrák és foltos páncélos harcsák mellé mehetnek garnellák ?

Illetve akarok még valami melléjük, de az még nem tudom mit.

Most akarom majd az új akváriumot megcsináltatni. 140 liter körül lenne...

2015. júl. 3. 16:36
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen de azért jobb ha nem pici redeket vennél hanem kicsit nagyobb fajtát. A garnélákkal kapcsolatban mástól kellene tanácsot kérned én csak betettem pár amanot a közös akváriumba, különösebben nem foglalkoztam velük, az biztos, hogy nálam még a vitorlásokat is hidegen hagyta a jelenlétük, volt hogy átmásztak az algázásba merült mollykon.:D Nekem is volt akkoriban egy csapat tetrám és páncélosom is. Amano méretű garnéla kellene de olyan amelyik szaporodik édes vízben is. A moha mellé jó lenne még egy kupacnyi tüskéshínár is, csak úgy a vízfelszínre dobva, úgy értem , hogy a többi növényen kívül ez még kellene, egyrészről jó víztisztító, árnyékadó, gyorsan növő ideális bújó és algázóhely garnéláknak, kishalaknak egyaránt. Mohaszőnyeg és tüskéshínár között talán még a redek is meglennének.
2015. júl. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor kicsit utána nézek a garnelláknak is, hogy melyik lenne számomra a kegideálisabb... Alakul ez szépen, lassan :)

Köszí még egyszer a válaszokat !

2015. júl. 4. 03:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!