Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valiznériát lehet kerti tóba...

Valiznériát lehet kerti tóba telepíteni? Tudom hogy akváriumi növény, de nyárra nem maradna meg?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A gond a vízfelszínen terülő levelekkel van, ha nincs sodrás ami mozgatja őket megbarnulnak, tönkre mennek, nem marad meg a növény a légkörben, nem emers.


Ha ezt a részét meg tudod oldani akkor lehet, egy próbát megér, ha profitózod akváriumban akkor szaporodik rendesen, én rengeteg tövet dobok ki a kukába, súlyozd le a gyökerét és dobd be a tóba, olcsó növény gyorsan szaporodik.


De kerámia karikát ha húzol tavi tündér hínárra akkor az is lehet, nem kell belőle sok, gyorsan szaporodik, nem kell leültetni, csak bedobod és kész, én szűrőbe való kerámia gyűrűkkel teszem akváriumba is. (hable után szabadon)


[link]

( [link]

2014. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sodrás van persze, a tavi szűrő rendesen dolgozik, tiszta a víz. Egy helyen azóta olvastam a tavi növényeknél az óriás valiznériát, kipróbálom. Igen az átokhínár, a tündérhínár is jól szaporodik.

(én ezeket a szálas szinte gyökér nélküli hínárokat a kis kosárral együtt tettem akváriumba, nagyon szépen megvannak.)

A tóba meg kis ültetőkosarakba fogom tenni és lesúlyozom.

2014. febr. 23. 10:37
 3/3 anonim válasza:

Ha 30-40 cm mélyen van a töve,akkor még ki is telel kinti tóban. A levelek felső része elfagy, de tőről újrahajt. Nálam tóban évek óta van V. gigantea így.


[link]

2016. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!