Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium kosz ellen?

Akvárium kosz ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,az a problémám hogy van egy 54literes akváriumom és az aljára mindig leülepszik a piszok.Erös külsö szüröm van azzal nemlehet baj igy nemtudom mitöl lehet.A lakója mindössze egy kubai kékrák.

Aki tud kérem segitsen,elörre is köszi!


2015. júl. 3. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Pár hetente vízcserénél egy csővel leszívod a trutyit, vagy veszel bele egy belső szűrőt ami összeszedi a koszt, a külső szűrőknek ez nem épp az erényük.
2015. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami a szűrőt illeti, annak leginkább a víznyomása erős, az adja a víz keringését, a szívás nem olyan jelentős.

Jó, nyilván ugyanannyi víz megy be, mint ami kijön, mégse úgy nyilvánul meg a "tolóerő" mint a szívó.

Szóval beszívni nem nagyon fogja, a víz áramlására, és a tereptárgyak elhelyezésére lehet rágyúrni.


Ez azt jelenti, hogy olyan áramlásnak kéne lenni, hogy fent elmegy egyik irányba a víz, lebukik, lent visszafordul, végigsöpri az aljzatot, nagyjából a beszívó csőig.

Ha ez az áramlás megvan, akkor kell egy jó aljzat, ami elég tömör ahhoz, hogy ne üljön meg benne a mulm.

Illetve nem árt úgy elhelyezni a berendezést, hogy minél kevesebb kosz akadjon el benne.


Ezen kívül a részleges vízcseréket kösd egybe minden alkalommal aljzatporszívózással. (Slag, rá tölcsér... keress róla videót)


Ezen kívül szerintem etess kevesebbet.

1 rák nem kéne , hogy akkora koszt csináljon. Nem lehet, hogy ételmaradék is van közte?

2015. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Csigákat próbáltál már telepíteni? Egész jól megeszik az ilyen szerves törmelékeket.
2015. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kaja nemsok direkt mindig nézem megeszi e,ha nem kiveszem.

Az aljzat porszivó nem müködik nekem.Mégcsináltam ahogy irták de annyira gyengén szivja hogy alig sziv fel valamit és lassan.

Csigára énis gondoltam,van olyan ami a mulmot eszi? Illetve ha igen milyín fajta és mennyi kéne?

2015. júl. 4. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A csiga nem megoldás.

Porszívózni kell. Nem tudom, miért nem működik. Valami ilyen kell:

[link]


Mondjuk levágod egy petpalack alját, és ráhúzol egy csövet.

És a szélével, vagy mellette egy hosszú valamivel, felkavarod az aljzatot, hogy könnyebben beszívja a koszt.

Nekem úgy van megcsinálva, hogy V alakban vágtam le az alját, és a csúcsos részével kavarom fel az aljzatot.

2015. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben ujra probálom de akkroris picolás után nagyon hamar ujra koszos lesz,és bemtudom miért.
2015. júl. 5. 01:06
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha csökkented a palack méretét, ill növeled a cső vastagságát akkor erőteljesebben szív, működnie kell annak. Vagy csináld azt mint B Joci kicsit felkevered a koszt az alján és a szűrő kiszippantja, ezt párszor megismétled majd kiöblíted a szűrőt. Egy külső szűrő pillanatok alatt elintéz 54 liter vizet. A szűrőből érdemes ilyenkor kivenni a szűrőanyagot csak a szivacsot hagyd benne. Azért próbálgasd csak a talajporszívót is mert működik az csak valamit rosszul csinálsz. https://www.youtube.com/watch?v=4OdZ8-3y4dY
2015. júl. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!