Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szétnyílt az egyik torokátumom...

Szétnyílt az egyik torokátumom hátsó farokószója, össze fog neki nőni? Az a hülye anci állandóan kergeti őket ha a közelébe mennek, mért teszi?

Figyelt kérdés

2015. júl. 3. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Össze fog nőni. Az anci pedig védi a területét, természetes viselkedés.
2015. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mit csináljak vele? hozzak neki egy párt? honnan tudni melyik hím és melyik nőstény?
2015. júl. 4. 00:19
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Ne aggódj ez csak ideig óráig lesz így, ha megnő a torokátum akkor az anci fog kitérni előle.:D Amúgy összenő a farka. Nem társ kell neki hanem egy tágasabb csőszerű bújó vagy barlang amit védhet és akkor csak azokat támadja akik megközelítik a helyét vagy a kedvenc gyökerét és természetesen a kajáját. Persze ha szűk a hely akkor sohasem lesz béke, úgy értem, hogy egy 150-literes vagy kisebb medencében mindig megtalálják és zavarják egymást és a többi nagyobb méretű halat is.
2015. júl. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem a 72 literes akváriumomban nem volt kis zuga, az egész akváriumot birtokolta. Szerintem bőven kell 150 liter is, hogy ne az egész akváriumot védje.
2015. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az enyém 100 literes van ben vár és szétnyílt kagyló is azokat védhetné, de minden felé van nem csak 1 helyen.
2015. júl. 4. 10:42
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát ez a baj, szűk a hely két ekkorára növő területvédő halnak, nem véletlen említettem a 150 litert alaphangon, sejtettem én , hogy ez a gond. Nos azért egy kagylótól nagyobbak az igényei ha már elérte a 6-8cm nagyságot és még jócskán nőni fog, a harcsáról nem is beszélve. 100-literes akvárium esetén nem tudok tanácsot adni a békés megoldásra, meg kell válnod valamelyiktől, vagy rámehet sok halad. Ekkora helyen nagyon ritkán férnek meg egymás mellett, ha valamelyiknek párja is van akkor tuti kinyírják egymást ikrázáskor és nagy eséllyel a többi halat is halálra kergetik, vagy a stressz végez velük idővel.
2015. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!