Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legakaktívabb algaevő...

Ambreeh kérdése:

Melyik a legakaktívabb algaevő? A gibbiceps, pleco, vagy az anci? (sügerek mellé lesz)

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy algásodó akvárium problémáját általában nem oldják meg az algázók, ezért szerintem nem az aktivitásuk szerint kellene kiválasztani őket. Sokkal fontosabb szempont, hogy hasonló igényei legyenek mint a többi halnak, ha lehet ne bántsa a növényeket, az akvárium mérete és persze, hogy melyik tetszik...
2015. jún. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy egyik sem fogja megoldani a problémádat, más megoldást kell keresni az algák ellen ehhez viszont több infóra lenne szükség.
2015. jún. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sügerek mellett én sürübben plekót láttam, még a kekec sügerek sem állnak le vele, tele van az oldala gombostűnél hegyesebb csontkinövéssel, egyszer megmarkoltam, és leszedte egyből a bőrt a kezemről, tehát megvédi magát simán.


Nálam amint az akváriumon kívül sötét van egyből radírozzák az üveget, lassan 4 évesek de töretlen a lendület, egyéb más algára viszont nem jók, mint ahogy a másik kettő sem.


Ha nagyjából tiszta üveget akarsz akkor plekó, de igazából hagynak foltokat, így időszakonként át törlöm mosogató szivaccsal.


Nálunk van egy festékbolt, ki van állítva egy 3,5-4 méteres sügeres, abba is plekókat tettek, dörgölik egész este az üveget, plusz bírják a kemény vizet, a nagyobb sügerek sem bántják őket, mert ők járnak rosszabbul, valószínű az enyémek is abba költöznek, mert haszontalanok jelenleg, nappal el vannak bújva.


A legrosszabb algázó az anci, mindenki a "közönséges algaevő" név miatt veszi, kicsinek eszi, utána a lehulló kajára megy rá, alga többet szóba se jön, üvegtakarításban sem nagy ász.

2015. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végül is, te döntesz, a plekó mellett mondjuk 2 percet kell mosogatószivaccsal tisztítani az üveget, plekó nélkül meg 3 perc, az a kérdés, hogy ez az 1 perc megéri-e egy plusz halfaj tartását, akit napközben nem is nagyon látsz, esetleg reggel etetésnél.

Algát egyik sem eszik.

Extrém méretű sügeresekben azért számít a plekók üvegtakarítása, nálunk a tulaj legalábbis pozitívan nyilatkozott, nekem nincs akkora üvegfelület így inkább oda ajándékozom őket.

2015. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!