Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő alatt? Többi lent

Mennyi idő alatt? Többi lent

Figyelt kérdés
Pillangó tarka sügért mennyi idő alatt tanácsos átszoktatni keményből lágy vizbe? A boltban 19 nk csap vizben voltak. Most én is felvittem ennyire az akváriumom vizét innen akarom levinni 8-10 nk-ra.
2015. júl. 5. 21:39
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Jobban jártál volna ha nem cseréled le az akváriumod vizét hanem úgy hagyod ahogy volt. A lágy enyhén savas vízhez szokott növényeidnek sokkot okoztál vele,lehet, hogy a bontóbaciknak is annyi, pedig rájuk nagy szükség lenne. Könnyebb is lett volna a hal vízéhez adagolni az akváriumvizet. Én általában 2 napot szoktam rászánni ha nagy a különbség, amúgy pár órát.Egy nap is elég lenne, de ha már lecserélted az egész vizet nincs értelme kapkodni. Sűrűbb és kisebb adagokkal kezdj és fokozatosan növeld úgy, hogy az első nap végére felére csökkenjen nk, éjszaka pihenés, másnap már nagyobb mértékben csökkentheted és már nem kell kivárni a 2-3 órát a lágyítások között. A másnap estét még várd meg és reggel állítsd be kívánt keménységet, vigyázz, hogy a PH ne nagyon ingadozzon. egyenlőre ne savanyíts magától is savanyodik, ha kell azzal ráérsz később is. Tegyél a vízbe sera fhistamint a hal védelmére.
2015. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amig át szoktatom ( 2 nap) maradhat a bolti zacsiba, vagy mibe tegyem addig mert nincs másik akváriumom? Nem cseréltem le az akvárium vizét csak elhagytam belőle az osmo vizet. Igy akkor az jó?
2015. júl. 6. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
2 napig nem bírja ki egy zacskóba...
2015. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha bele teszem egy kisebb vödörbe? Kell hozzá még valami, vagy igy jó lesz?
2015. júl. 6. 19:34
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha normál csapvíz van az akváriumban, akkor miért hagynád szerencsétlent a zsacskóban? Tedd az akváriumba és csináld a lágyítást úgy ahogy az első válaszban írtam. A zacskóban pár órát maradhat csak a hal kb ennyi időre elég az oxigén, de akkor sem szerencsés zacskóban tartani, ha történetesen levegőztetni is tudod. Egy tiszta vödör és levegőztető ez a minimum az 1-2 napos szoktatáshoz. Vigyázz a hőfokkülönbségre is. Addig tökörészel kedves kérdező amíg ki nem nyírod szerencsétlent, már tegnap betehetted volna az akváriumba és mostanra már 15nk lehetne a víz. Nem értelek mire vársz?
2015. júl. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tökölök, mivel még nem vettem meg a halat, csak tájékozódom, hogy minél kevesebbet hibázzak.Köszönöm
2015. júl. 7. 11:02
 7/8 A kérdező kommentje:
a hasznos tanácsaidat.
2015. júl. 7. 11:04
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Akkor elnézést, azt hittem már megvetted és azóta zacskóban vannak. Ez esetben ha hazavitted, önts a zacskóba egy pohár vizet az akváriumodból és tedd a zacskót az akvárium vízébe had lebegjen rajta, esetleg rögzítsd, hogy ne dőljön el. Kb fél óránként önthetsz hozzá még 1-1 pohárnyit ennyi idő alatt kiegyenlítődik a hőmérséklet és beleöntheted őket. A többit már megbeszéltük. Ezeknél a halaknál érdemes heti rendszerességgel 20-30%-os vízcserét csinálni és rendszeresen "porszívózni" a talajt. Sok sikert.
2015. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!