Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket érdemes megvenni...

Melyiket érdemes megvenni növényes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

450 literes aksihoz lenne.


[link]


[link]


Köszönöm a válaszokat! :)



2015. júl. 7. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mekkorák az akvárium mérete?

hosszúság, szélesség, magasság

2015. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban a tartandó növények fényigényétől függ.

Ha a legfényigényesebb növényeket is tartani akarod, lesz nagynyomású co2 rendszer, akkor egyértelműen a nagyobb teljesítményűt.

Ha közepes fényigényűeket válogatsz össze, akkor a kisebb is elég.

2015. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
Nagynyomású CO2 esetén megéri a 4 x 80, amúgy elég a 4 x 54 vagy a 2 x 80 is.
2015. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akvárium mérete:150*50*60
2015. júl. 7. 22:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Inkább közepes igen, co2 lehet később tennék bele, attól függ mennyire lesz így szép :) lehet inkább a nagyobbat kéne megvegyem?
2015. júl. 7. 22:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Közepes növények és co2, mennyire lenne jó?
2015. júl. 7. 22:28
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, a gyengébbel, hogy nem fér rá az akváriumra, hogy lehetne megtoldani valahogy? :)
2015. júl. 8. 00:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezért kérdeztem az akvárium méretét. De azért nem lehetetlen. Vannak rá megoldások.

[link]

Fel lehet lógatni a plafonra is fékbovdenre, vagy felszerelsz az akvárium mögé-fölé a falra 2 polctartót és arra teszed a lámpát, vagy arra lógatod fel. [link]


Az egyik lámpát én úgy raktam fel, hogy hajlítottam hegesztőpálcákból egy L alakú formát, azt rákötöttem kábelkötegelővel a lámpa lábaira, majd a hegesztőpálcát bedugtam az akvárium mögé. Mert nekem 160 centi hosszú az akváriumom, a lámpám meg csak 80 centis :) Ahova meg nem jutott fény, arra a végére tettem még 2db kis csiptetős lámpát.


A másik akváriumra pedig úgy tettem egy ilyen lámpát, hogy 2 vékony fa lécet keresztbe tettem az akváriumra és arra helyeztem rá a lámpát. Ez is jó, csak ez akkor működik csak, ha az akváriumon van kereszt merevítés, szal pl ha üvegtetőt rá lehet tenni, akkor így a léc is ott marad. Egy üveglapot is lehet tenni, és arra rá a lámpát, de azt én nem szeretem, mert az üveglap párás lesz, vízköves, le kell mosni, melegszik és az akváriumot is befűti.. Az nem jó.


De szeritnem az néz ki a legjobban mikor fel van lógatva a plafonra.


Az viszont elég sok, hogy 60 centi az akvárium magassága, az azt jelenti, hogy nehéz lesz bevilágítani. Ha gyenge lámpát veszed, lehet hogy barna algásodni fogsz. Én a helyedben megvenném az erősebbet. De persze csak akkor ha nem nekem kéne fizetni a villanyszámlát utána :)


A fényerejét sajnos nem tudod állítani, de ha fel van lógatva a plafonra, és túl erős, akkor csak 10 centivel feljebb tudod húzni, és máris rengeteget gyengül az a fény, ami bevilágít az akváriumba.

2015. júl. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha túl gyenge, azon már nem tudsz változtatni.
2015. júl. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még átgondolom, és köszönöm a válaszokat :)
2015. júl. 8. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!