Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egyik nap még látok az...

Ha egyik nap még látok az akváriumban egy guppit, és még színes, él, másnapra lehet teljesen egyszínű hamuszürke, szín nélküli úszóval, az alján fekve, mintha csomó ideje halott lenne?

Figyelt kérdés
(Lányom nincs itthon, a színes guppi eltűnt, ezt a hullát találtam egy kerámia "várban", de nem tudom fejből, milyen halai voltak mégy korábban, hiányzik-e másik... a kedvence viszont nincs sehol. Ez viszont hihetetlennek tűnik, hogy az lenne, amelyik tegnap még narancsvörös uszonnyal úszkált...sajna nekem nincs lövésem sem a halakhoz...)

2015. júl. 9. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Szedd ki a hullát. Az az. Holnap reggel irány a halas,vegyél egy ugyanolyan szinű,és nagyságút,,meg vegyél még egy két guppit. Lehet lány is,és ha azt mondja a gyerek,ez nem az,akkor mond azt hogy de,csak a lányok megcsipkedték.azért más a formálya az úszójának. Ha hazavitted a halakat nejlonban,azonnal nem szabad be engedi őket. zacskóstól beteszed az akváriumba,hogy átvegye a víz hőmérsékletét. ez kb fél,egy óra. utánna nyithatod ki,és lehet beönteni őket. Különben megdöglenek.
2015. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%
A hímguppik hajlamosak kiugrani az akváriumból (nem tudom miért)
2015. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nehogy vegyél több halat, mert valószínűleg a rossz körülmények miatt halt meg.
2015. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mekkora egyáltalán az akvárium és milyen a szűrés? Mert lehet hogy nem érdemes venni új halat a régi helyére, amennyiben a tartási feltételek nincsenek rendben(ezt az utolsó mondatból gyanítom).


Amennyiben az akvárium van legalább 30 literes, megfelelő szűréssel és nincs túltelepítve, akkor vásárolhatsz egy új hím guppit a régi helyére.

2015. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium 25 literes, van szűrő, jól működik. A lányom minden héten leszűri/porszívózza, ha jól nevezem... kb. a fele vizet, és feltölti, meg cseppent bele amit adtak az állatkereskedésben...röviden. A guppik már csomószor szaporodtak, elajándékoztuk őket, gondolom, hogy annyira nem érzik rosszul magukat. (Legalábbis amíg a kis gazdájuk el nem ment táborba. Nagyi etette, én tegnap este jöttem vissza, de még láttam...)
2015. júl. 9. 23:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval lehet az egy napos hulla ilyen színtelen már?
2015. júl. 9. 23:46
 7/11 A kérdező kommentje:

A wcn már lement szegény, elszalasztottam...

Többiek???

2015. júl. 9. 23:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyél másikat, nem valószínű hogy a rossz körülmények miatt halt meg, inkább öreg lehetett. És igen, a döglött halak pikk-pakk elszíntelenednek.
2015. júl. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Vegyél másikat" Ne vegyél. Ha ennyire nem értesz hozzá, könnyen lehet, hogy beteg példányt hoznál haza, az egész akváriumot lefertőzni, meg nem jó vigaszajándék.

Meg lehet, hogy "csak egy hal", de hadd válassza már ki, hogy mit szeretne gondozni a következő néhány évben. Menjetek el együtt a boltba, vedd meg neki, amit kiválaszt.


További gondok kiszűrésére:

- 25 literben hány guppitok van?

- Meg tudod mondani milyen szűrőtök van? (Márka és típus is kéne.)

- Amikor utoljára láttad élve, a döglött példányon láttál valami szokatlant? (kevésbé színes, mint eddig, fura foltok vannak rajta, vakaródzik, furán úszik, lassú, ilyenekre gondolj.)

- Nézd meg jól a többit: látsz rajtuk valami gyanúsat?

Kajamaradvány van-e/volt-e az akvárium alján? (A tipikus, jószívű nagyik hajlamosak a halakat is túletetni, ami meg hirtelen vízminőség romláshoz és elhulláshoz vezet.)

Meg úgy tudj róla, hogy ti éppen törvényt szegtek, ugyanis 2012 óta gerinces állat felnőtt példányát tilos 30 literesnél kisebb akváriumban tartani.


Kérdésedre is válaszolva: Igen, a halak nagyon rövid idő alatt ki tudnak fakulni. Akkor is, ha betegek, akkor is ha stresszesek.

2015. júl. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem te tehetsz róla, csak jót akarsz. De 25 literes akváriumban nem szabad halakat tartani. Egyet sem. A guppik szélsőségesen rossz körülmények között is képesek szaporodni. A szűrés lehet jó, meg a takarítás rendben, de a túlságosan szűk élettér miatt szenvednek a halak.
2015. júl. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!