Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A lazacok stresszelhetik a...

A lazacok stresszelhetik a Guppikat?

Figyelt kérdés
Adott 5 db Ibolya lazac és eddig volt 8 Guppim, de tegnapról mára az egyik szép hímem lerágott farokúszóval a hínárba volt holtan. Úgyfest mintha a többi Guppi is visszahúzódna.

2015. júl. 11. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium? Lehet hogy azután rágták meg hogy meghalt.
2015. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, bár semmi nem látszódott a Guppi (betegség stb) 112 l. akksi.
2015. júl. 12. 00:24
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem ismerem ezt a halat de lazacból 5db nem elég legalább még 5 kellene. Ezt találtam neked, írják is, hogy csipkedősek. [link]
2015. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyobb a raj, csökken az agresszív viselkedés is, más csapatosan élő halaknál ez működik, gondolom náluk is.
2015. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem, akkor hozatok még hozzájuk társakat :)
2015. júl. 12. 15:14
 6/9 A kérdező kommentje:
És olyan jelenség, hogy van egy ivadéknevelő 30 literes akksim, és némelyik ivadék guppiknak mintha össze lenne tapadva a farokúszója. Plattiknál nincs ilyen jelenség. Ez mitől lehet?
2015. júl. 12. 15:16
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Az összetapadt úszók és farok általában a rossz vízminőség következménye de a bársonybetegség tünete is lehet, ill a megfázott halak is összehúzzák az uszonyaikat. Szerintem nálad a legvalószínűbb az, hogy terhelt a víz. 30-liter nem túl nagy hamar telítődik ammóniával, nitráttal, a nevelőakvárium vízét is szűrni, levegőztetni kell e mellet ajánlott 2-3 naponta 10-15%-os vízcserét csinálni, állott ill klórtalanított azonos hőfokú vízzel (kb 25-26 fokos víz) , a kajamaradékot nem szabad vízben hagyni, érdemes 1-2 csigát és növényeket is tenni az akváriumba pl moha és hínárfélék, úszó növények is jók. Szerintem a vízcseréktől rendbe jönnek ha van még valami tünet akkor jelezd, pl bujkálás, ijedt mozdulatok, dörgölőzés, szapora légzés.
2015. júl. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szűrésnek, van benne egy Aquael FAN1 lefojtva, növénynek Tüskéshínárt, és Gömbmohát használok benne. Bár kipróbálom a 3 napi vízcserét, mert eddig hetente volt kb 30%.
2015. júl. 13. 09:09
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Jó a heti 30% vízcsere egy átlagos jól növényesített és szűrt társas akváriumnál, de ivadéknevelésnél kevés. Próbáld ki szerintem segít rajtuk.
2015. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!