Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120x40x50 akváriumban milyen...

120x40x50 akváriumban milyen halakat érdemes venni? Trópusi akváriumot akkarok. És van egy ékszerteknősöm amit mellé szeretnék tenni a halakhoz és lehet-e egy akváriumba tenni őket? Az trópusi akváriumban lehet sügéreket tenni és milyeneket lehet?

Figyelt kérdés
Az akváriumban ha élő növényeket is tesszek akkor kell co2 rendszer?De nemsok növényt akkarok csak éppen anyit hogy oxigént is termeljen meg búvó helyet is nyújtson?? Előre is kösszönöm!?!?

#sügér #Trópusi aksi #ékszertekik
2015. júl. 15. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet ékszerrel halakat tartani. Előbb utóbb levadássza őket, és addig is halálra stresszeli a halakat.


Co2 nem szükséges. Inkább a tartott növények fajtájától függ, nem a mennyiségétől.

De a fajtától a fény is függ, illetve elsősorban az.

Szóval ha nincs túl erős fényed, akkor amúgy sem tarthatsz nagyon fényigényes növényeket, és akkor tök fölösleges a co2.


Halak terén itt más elég nagy választék van, csak úgy kell összeválogatni, hogy egymással is kijöjjenek, meg a környezeti igényeik is egyezzenek. (hőmérséklet, keménység, stb...)

[link]

2015. júl. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*már
2015. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sok videót néztem az ékszertenős és a halak együt vannak de nem hiném h megené öket mert ha rendesen etetem fagyasztot halal akkor nem vadásza le őket szerintem.?!
2015. júl. 15. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igen.

Ettől még én is tudok olyan videókat csinálni, amiben éppen nem vadászik rájuk.



Amúgy meg gondolom végigolvastad a válaszom, amiben le van írva, hogy halálra stresszeli őket, akkor is , ha konkrétan nem vadászik.

Ha magába a stresszbe nem halnának bele, akkor a stressz miatt leállt immunrendszerük miatt viszi el az egész állományt a legelső kósza kórokozó, amiből állandó jelenlét van kivétel nélkül, minden akváriumban.

Ezek ellen csak az immunrendszerük védi meg a halakat, ami a stressz miatt gyakorlatilag lenullázódik.

2015. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dioxyde ***** válasza:
100%
Megfogja enni a halakat ha nem nappal kapja el őket akkor este mikor lemennek pihenni a halak akkor könnyű célpontok neki.
2015. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A teknős egyéniségétől függ a dolog. Vannak közöttük nagy vadászok és vannak lustábbak, akik megelégszenek a fagyi hallal. Mindenesetre azon a tényen nem változtat semmi, hogy az ékszerteknős természetes elesége a hal. Általában takarmányozás céllal szokták őket együtt tartani. Másrészt a 240 liter majdnem kevés egy kifejletten 25-30 cm-es teknősnek, plusz növényeket sem tudsz tartani az akiban mert lelegeli.
2015. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tartható együtt. Youtubon olyan akváriumok vannak, h a fülem kettéáll. Az nem kiindulási alap, h ott mit látsz. Nem valóak egy akváriumba kivéve ha nem takarmányozási célból veszed a halakat bele.
2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!