Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literes akváriumban milyen...

HeaDani kérdése:

70 literes akváriumban milyen fajta halakat lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Van pár hal jelenleg benne, de venni fogok új halakat és ebben kérném a segítségeteket. Jelenleg az akváriumban: fekete tetra, neonhal, ékfoltos razbóna, ezekhez ragaszkodok hogy benne maradjanak, szóval ezek mellé kellenének új halak.

2015. júl. 19. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi hal van benne most? A tetrának kevés ez a hely, ha abból több is van benne, akkor inkább ne vegyél még több halat.
2015. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 db és nem nagyok kb. 2,5 cm-esek:)
2015. júl. 19. 16:34
 3/12 A kérdező kommentje:
Helyesbítek 2 db tetra van benne, összesen 8 db hal van. Csak 2 db nem tudom a fajtáját.
2015. júl. 19. 16:39
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek a jelenlegi akváriumod állapotát mérd fel, halak átlagkora, viselkedése, egymással való viszonya, rajmozgás stb Nézd meg a vizuális képet, a látványt, növények fejlődése, alga helyzet, dekoráció menyire tetszik.

Gondold át a gondozást, milyen sűrűn kell üveget tisztítani, menyi ideig bírja a szűrő tisztítás nélkül


Fentit csak azért írtam, mert javasolni halfajt nem tudok, az általad tartott halaknak sem egyeznek az igényeik, valamelyiknek nagyobb akva is kell, és magába nagyobb létszámban mutatnak. Ha 3 halfajnál hiány érzeted van akkor 4. 5. halfaj sem oldja majd ezt meg.

Ha valami nem jó, alga, rövid a halak kora stb, akkor azon a plusz létszám csak ront, nem is keveset.


Itt megtalálod a halaid igényeit: [link]

Vagy itt: [link]

[link]

2015. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. júl. 19. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sokan idiótának néznek, de én csak képekkel, szóróanyagokkal tudom alátámasztani amit akarok mondani.


Pl 75 liter, 2 éve neonok vannak benne, 1 éve kb garnélák is, nincs hiányérzetem, ha 10 évig üzemel akkor 10 évig neon ,és garnéla lesz benne. Olyan képet akartam ami egy fotelból 3-5 méter távolságból jól mutat, kevés gondozást igényel, és jó részt öntisztuló.


Persze valahol, valamikor alaposan utánaolvastam, és mindent megterveztem, ennek az eredménye, hogy a metszésen kívül csak nézni kell, etetni, és tápozni, 1 halfajjal sincs a családnak hiányérzete, meg sem fordul senki fejében, hogy más halfaj is kellene.

[link]

2015. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves Dani, az általad tartott halak mindegyike csapatban mutatós és úgy is érzik jól magukat. 70-literben max az egyikből lehetne egy kisebb rajt tartani, erős megszorítással esetleg kettőből. Nem jó megoldás az, hogy minden halból veszel 2-2 db-ot. Nyilván, ha már ezek megvannak ebből kell kiindulni, de ne tetézd a hibát azzal, hogy még vásárolsz más fajta halakat is. Tapasztalatom szerint 4-5 db tetra már jól elvan, a neonból és razbórákból 6-6db határeset, de még megférne ekkora helyen is, jó szűrés és részleges vízcserék mellett. Nem jó ez így sem, de még mindig jobb mintha vennél még más fajta halakat is. A növényesítés nagyon fontos dolog egyrészt a látvány, másrészt a víztisztításban betöltött szerepe miatt, nem utolsósorban a halak biztonságérzete miatt. Ha megnézted Joci akváriumát, láthatod miről beszélünk, egy kis csapatnyi hallal is mutatós, sőt rontana is az összképen ha több fajta hallal zsúfolva lenne. Én is azt tanácsolnám, hogy gondold át a dolgot mielőtt új halak után néznél.
2015. júl. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Több fajt nem suvasztanék ekkora helyre. A mostaniakból mennyi van fajonként?
2015. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4x2, minden fajból két darab van, ezekhez akarok még venni pár neont és razbónát, az még belefér?
2015. júl. 20. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Legalább még vagy 4-5 neont meg rezbórát vehetsz.
2015. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!