Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet vegyek...

Milyen fénycsövet vegyek közepes igényű növényekhez?

Figyelt kérdés

Egy 54 litereset szeretnék közepes igényű növényekkel indítani, viszont lámpa nincs, azt csinálnék.

A lámpatest nem gond, csak azt nem tudom, hogy milyen csövet tegyek bele, ami legalább 6000K-s, és hogy elég-e egy, vagy 2 kellene.



2015. júl. 21. 21:53
 1/7 A kérdező kommentje:
*és hány watt legyen
2015. júl. 21. 21:54
 2/7 anonim ***** válasza:

24 Wattos 54 centis T5 csövet

[link]

2015. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ilyen fénycső előtét kell hozzá

[link]

meg foglalatból kettő

[link]

meg 1 ilyen bilincs

[link]

plusz drót

2015. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2x24 sok lesz. elég 2x18 w t8-as is bőven közepes igényűekhez. 6500K-s jó lesz.
2015. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1x24-et írtam, nem kétszer,

de am lehet 2db T8 is, csak az több helyet foglal

2015. júl. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a t8 18 watt az nagy rá, hosszabb mint az akvárium, 59 cm a fénycső plusz páramentes foglalatok, 63 cm körül van, lumenbe 2600, ami már kiszolgál egy 75 literes akváriumot, sőt szerintem a plafon co2 nélkül.


A 24 watt t5 fénycső 1850 lumen, 55 cm hosszú, a 2x15 watt t8 darabja 900 lumen, együtt a 2db 1800 lumen fényt ad, én ez a kettő közül választanék.

1 db t5 akkor, ha inkább apró, talaj közeli növények vannak tervben, 2 db t8 15 watt akkor, ha inkább nagyobb felszínre érő növények.

A t5 fénye azonos hosszban 55%-al erősebb fényt ad, így a felszín közeli növények levele algásodhat. Ha egy növény felér a felszín közelébe tök mindegy a watt/liter, érvényét veszti bármi, t5 alatt alga telep lehet, mert erős, szúrós fénye van.

Fénycső típus az mindegy, 6000-6500 kelvines legyen, mondjuk amelyik olcsóbb, philips, G.E, osram, tungsram, polylux xl, stb Próbáltam már sok fénycsőmárkát, nem vettem észre különbséget a 3 sávos, villamosságiban kapható fénycsövek között.


T8 alá így fel tudom pakolni a dolgokat: [link] nem algás semmi, nincs co2 adagolás.


1 db t5 esetén úgy tudnám elképzelni, hogy a fénycső ellőre van húzva a front üveghez, és reflektorozva van, van gyári reflektor, de az arany árban mozog, találtam egy nagyjából tükröződő lemezt, és megcsináltam magam.


Ilyen az elv: [link]

Ilyen a reflektor: [link]

[link]


[link]


Teljesen előre tudom tenni a fénycsövet, majd a reflektorral beállítom, hova világítson, a front üveget teljesen ki szoktam hagyni, nem éri a fénycső fénye.


Innentől rajtad áll, fontos a növényválasztás, mi van tervben.

2015. júl. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A növény úszó májmoha, indiai vízicsillag, és tündérhínár lenne egyelőre.

2015. júl. 22. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!