Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 60 literes akváriumom...

Szabik kérdése:

Van egy 60 literes akváriumom milyen növényeket tegyek bele?

Figyelt kérdés
Egyébként a szűrésem egy Eheim Pick Up 2010 és 4 darab páncélos van benne. Világításom (tudom nem sok) egy 9 wattos fénycső (Resun SA-09)

2015. júl. 22. 07:54
 1/10 Norbig ***** válasza:

Szia.Èn alacsony fènyigènyű növèn eket javasolnèk,(fordos,barter,törpe,indonèziai)-vízikalász,lándzsás vízipáfrány,süllő vagy átokhínár,jávai mohamoha.Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Üdv:Norbert

2015. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a kedves és gyors választ.
2015. júl. 22. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Hólyagos vízi kehely, az öreg leveleket le tudod tőből vágni ha nagyok, alá meg anubias, esetleg gömb moha, mást szerintem nincs értelme.

(az első válaszoló által javasolt hínárok kifejezetten fényigényesek, főleg az átokhínár, de a süllő hínár is erős fényt kér, ezeket ne vegyél)

Itt: [link]

Vagy itt: [link] nézz szét.

2015. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés szeretnék az akváriumba vasfát tenni mit kell vele kezdenem(még nem vettem meg)
2015. júl. 22. 09:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Pár percig főzd a fát, utána alaposan súrold le, nemek a jbl címkés vasfák nem penészedtek, de mostanába akkora a fák utáni igény, hogy szinte minden fa penészedik, túl frissek.


A penész nem okoz gondot, ha a fa kisebb, de lehetnek negatívumok. 5 perce írtam, ez fűzfa, de a vasfára is vonatkozhat: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..


(abba az edénybe amiben főzted a fát, hagyd benne a vízben, sötét tea színe lesz, hagy ázni legalább 1 napot, a többit leírtam a linkelt kérdésnél.

2015. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. júl. 22. 09:56
 7/10 Norbig ***** válasza:

Gondoltam,hogy legalább egy ember bele fog kötni a hínárokba,nos èn nem akarok vitázni,de nekem 10w alatt nőttek mint a bolondgomba,tudom,hogy mit írnak a neten,de sok mindent írnak ami nem valós.Mind1,a kalászokkal jársz a legjobban. :)

Üdv:Norbert

2015. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alacsony fény alatt a hínárok teteje lesz csak szép, az alja barnul, sok akváriumban el sem jut addig, hogy megközelítse a vízfelszínt. Az átok hínárral sok gond volt itt az oldalon is, ha számot kell mondani 10 emberből 9 embernek tönkrement.


Elhiszem Norbert, hogy nálad 10 watt alatt is nő mint a gomba, te lehetsz a 10-ből 1, de valószínűleg hagyod a felszínen terülni, megfelelő fény mellett tarlóra, vagy pl 5 cm nagyságra metszhetőek a hínárok, ezt alacsony fény mellett nem lehet megcsinálni.

Pl nálam van 0,5 watt/literben kocsány nélküli ambulia, 36 watt t8 fény, 75 liter, szép üde a színe, volt 15 watt alatt is, fele mindig bebarnult, pedig a hínárok között nem is nagy a fényigénye.

2015. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Norbert szerintem össze tudnák szedni 20-30-50 kérdést, mondom vannak kivételek, te is tudod tartani, a többségnél viszont nem marad meg.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2015. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bubble tea válasza :D


Nekem a cabomba hínár maradt meg 9 Wattos lámpa alatt, de csak 6 literes akváriumba volt aminek a magassága kb 15 centi.


Aztán 45 literesbe 2db 20 Wattos izzóval voltak hínárjaim - ott már egy kicsit túlzás volt a fény, le is cseréltem 30 Wattra.


Aztán volt süllőhínár ami kinőtt a vízből, a teteje a szárazon nőtt, 6 literes akvárium csak vázaként funkcionált, és egy 26Wattos izzót tetem fölé. Az a hínár naponta nőtt vagy 2 centit, untam is, mert hamar beleért a lámpába, vissza kellett vágni állandóan, így pár hónap után megszüntettem.


Naphalas akváriumomban volt cabomba hínár a víz tetejére dobva, 160 literen egy 5 Wattos leddel és pár hónapig megvolt a növény asszem, de nem túl sokáig, utána dobtam be másikat, vagy már nem tudom. A hínárok azért fényigényesek. Meg van amikor el akarnak sárgulni, akkor kérnek tápot.


Én sem javasolnám a hínárt, de mivel nem drága, ki lehet próbálni 1-1 szálat. Nálunk a boltban szálanként is árulják.

2015. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!