Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalak megférnek a...

A neonhalak megférnek a xifókkal, plattikkal, guppikkal?

Figyelt kérdés

2015. júl. 26. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem éppen illik ezekhez a halakhoz, de ha ragaszkodsz hozzá akkor elvannak egymás mellett.
2015. júl. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora akváriumban.
2015. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megfér, csak egy ilyen összeállításhoz kell minimum 200 liter.
2015. júl. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 50%-ot adnék annak, hogy a neonok valamelyik sarokban fognak gubbasztani állandóan, nem fognak mozogni soha.


Példa láttam élőbe egy szép biotóp akváriumot, 4 vitorlás úszott felettük, picit érezhető volt, hogy kerülik a 4 halat, de mozognak mert csak 4 az egyedszám amire figyelniük kell.

Ha viszont nagyobb az egyedszám amire figyelniük kell, akkor behúzódnak egy sarokba, vagy valamelyik tereptárgy mögé.

A guppik csipkelődősek, a mexikói kardfarkú meg néha mint ha puskából lőttek volna úgy közlekedik az akváriumban, állandóan meccsel a fajtársaival, nem tennék közéjük neont, a platti elmegy, hasonló vérmérséklete van mint a neonnak.

Akinek volt dolga neonnal, szerintem mindenki azt mondja, hogy neon az magába, egy nagyobb csapat, és elég is az, úgy szépek.

Nálam garnélákkal vannak együtt, azok nem zavarják őket, nem tartnak tőlük, sőt, egymás mellé közvetlen lehulló tápból esznek, szinte "egymás szájából" egyik sem tart a másiktól.

2015. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor nem rakok bele, pedig akartam, égyébként 250 l-es az akvárium
2015. júl. 26. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Képpel egyszerűbb, 2012 végén egy hölgynek csináltam egy akvát: [link] sok hal volt a neonok fölött, beparkoltak a bal sarokba, és onnan sehova.

A hölgy beteg lett, nekem adta az akváriumot, (közben meg is halt) a halakat elosztottam 3 akváriumba, a neonok kaptak egy külön akvát, ott meg így libasorba közlekednek: [link]

csalós a kép, mert a növények mögött volt egy alagút, az akva végén befordultak majd körbe, körbe.


Nálam elsőnek egy 90cm hosszú társasba kerültek, ott is beparkoltak a sarokba.


250 literbe ha nincs más hal ból 5-6 egyednél több, akkor szerintem közlekednek, viszont belőlül meg mehetne akár 30 is, szűrés fügevényében.


Neked kell eldönteni, szerintem egy 30 fős úszkáló neoncsapat szép tud lenni, guppiból viszont kellene hogy legyen látszatja legalább 10 darab, azok meg lehet oszlatják már a közlekedő neonokat.

2015. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!