Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szabad használni?

Szabad használni?

Figyelt kérdés
Szárazföldi növényeknek való táprudat növényes halas akváriumba.
2015. júl. 27. 07:11
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem, nem arra tervezték. Megfelelő halas akváriumban az élő szervezetek bomlástermékei megfelelő tápanyagokat szolgáltatnak a növények számára. A vízinövények teljes testfelületükön át veszik fel a vízből a tápanyagokat.
2015. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kistestű halakat tartasz, és a növényeknek nem termelődik elég nitrát akkor lehet használni nitrogén pótlásra. Csak törj le egy kis darabot és azt dugd a gyökeréhez.
2015. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:

1/3 táprudat mélyen a talajba dughatsz, legalább 3-4 cm mélyre.


Vagy körbe is vonhatod agyaggal: [link]

Vagy komposztból is készíthetsz: [link]


De nagyon fontos a mérték.

2015. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bubble üzenete:


Én használtam úgy, hogy eltörögettem a rudakat,

3db 1cm-s darabot dugtam be a talajba, egy kb 20 literes akváriumba.


A garnélák elég érzékenyek, ha valami baj lett volna a vízzel, de semmi problémájuk nem volt, a viselkedésük nem változott, a növény pedig szépen kizöldült. Tehát lehet használni.

2015. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bubble:

Azt lehagytam, hogy pogostemon helferi nevű növénnyel volt tele a kis akvárium, a talaj pedig Pro soil volt.

Nagyon régi talaj volt, már nem volt benne tápanyag és sárgulni akartak benne a növények. A táprúdtól viszont kizöldültek és beindultak a növésben.


Ez ilyen rózsaszín rúd volt:

[link]


Ugyanaz a hatás mintha panzi aquaplantot dugnál a földbe.

2015. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!