Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnapi napon ültettem kerekle...

Tami86 kérdése:

Tegnapi napon ültettem kereklevelű törpebakópát (Hemianthus micranthemoides) egy 112 literes akváriumba! 2x18 wattos fénycső megvilágítás mellett is megmarad?

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 17:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Profitóval,carbóval tápozok napi 8 óra világítás mellett!
2015. júl. 28. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:

A napi 8 óra az friss akváriumnál elég, eleinte, utána nem árt fokozatosan emelni, 9 majd 10 és 11-12 óra között lesz az igásság valahol, t8 fénycsőnél, 40 cm magasságnál belefér a 12 óra is.


Bokrosodni ha nincs árnyékban fog, tehát fog fölfelé nőni, az, hogy terül is-e az aljzaton nem lehet kiszámolni.


Pl ez 50 magas akvárium, 3 sor t8, amiből az egyik sylvania grolux növényes fénycső, 12 óra+ a világítás, nincs co2: [link]


Ez meg 35 cm magas akvárium, 2 sor t8 fénycső van felette, 36 watt, nincs co2, 12 óra felett világitok: [link]


40 cm magasságnál nem tudni, hogyan fog nőni, egy harmadik fénycsővel tuti jobban nőne, én tele nyomom az előteret aquaplant tablettával mindig, és szépen terül.

2015. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Carbo az nem fontos, nem éri el a fényed, a 0,5 watt/litert, a profito jó, azt kell eltalálni, hogy a keletkezett, növényeknek hasznos nitráttal, foszfáttal arányban legyen, vagyis lényeges menyit etetsz, menyi halad van.

A profito káilum, és mico elem tartalma, a halak trágyázását egészíti ki, amiből nitrát, és foszfát származik.

2015. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!