Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A manadot érdemes néhány...

A manadot érdemes néhány napig áztatni vödörben, hogy veszitsen a keménységéből?

Figyelt kérdés
Inkább lágyabb vizet szerető halak kerülnek az akváriumba /pl oto/.
2015. júl. 30. 17:44
 1/6 Platypus ***** válasza:
Ha új akváriumról van szó, akkor nem. Úgyis áznia kell egy darabig az akvárium berendezésének a halak előtt. Viszont ha már üzemelő, halas akvárium talaját cseréled, akkor jó ötlet a vödrös mutatvány.
2015. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdemes, ilyenkor nem csak a keménység ázik ki belőle, hanem megszívják magukat a kemény agyag darabok vízzel, könnyebb is vele dolgozni, kevésbé repked majd.


Itt egy ide is válaszoló akvarista tesztje: [link]


Az akváriumba be lehet tölteni így is, én ha pótolok akkor az ilyen: [link]

2015. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Platypusnak igaza van, új akváriumnál felesleges áztatni, mivel a halakkal várni kell, addigra meg kiázik.

Lágyítani nem célszerű infók nélkül, meg kell kérdezni milyen vízben vannak a kereskedésben.

Működő akváriumnál jó ötlet az áztatás.

2015. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Hirtelen az jutott eszembe mi lenne ha egy használaton kivüli kisebb akváriumban áztatnám, majd 1-2 hét mulva a talajt leszivnám talajporszivóval egy vödörbe és onnan tenném a nagy akváriumba? Még az lenne a kérdésem, hogy teljesen öntsem le róla vizet, vagy valamennyi vizzel merjen az akváriumba

hogy ne legyen nagy felhősödés. Remélem nem irtam nagy butaságot, de ti majd meg mondjátok.


talajporszivó

2015. júl. 30. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha le tudod szívni a régi talajt akkor szerintem jó úgy, én is úgy csináltam, majd zacskóval töltöttem be, a zacskóban marad a köd, felkeveredés.


Én cseréltem egy párszor vizet a manadon, majd zacskóba töltöttem, vizesen, be emeltem, a többi látszik a feljebb linkelt leírásban.

2015. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt: [link]


Szóba került a kólás üveg, az ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=_MIb_8A5DWI


Kipróbáltam, működik, de körülményes, vissza váltható üveg kell, ami merev, és szárazon bele kell tölteni az aljzatot, tölcsérrel, majd önteni rá vizet, jó mert benne marad minden köd az üvegben, nano akváriumokba működik szerintem, a kólás üvegben megy végbe az áztatás is.


Normál akváriumoknál, manado betöltésére legjobb egy erősebb zacskó.

2015. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!