Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne biztosítást...

Érdemes lenne biztosítást kötnöm a kutyámra, hogyha számítok rá, hogy néhány év múlva lesz olyan izületi problémálya (dp, patella) amit műteni kell?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert elég drága a biztosítás és nem is fizetik az egészet, meg vannak olyan betegségek, ált. örökletesek, amiknek a gyógyítását nem fizetik. Inkább havonta tegyél félre egy bizonyos összeget egy bankszámlára. De legjobb, ha utánanézel a feltételeknek a biztosító honlapján és aztán döntesz.
2011. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dp-re, patellára úgy tudom, nem is fizetnek. Ha a rá szánt összeget havonta félreteszed, jobban jársz.
2011. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. tedd félre a pénzt és még úgyis jobban jársz.
2011. aug. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úristen hogy írhattam le ly-nal??? :D Bocs :)))
2011. aug. 28. 16:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem, az én fajtámban ezek azok amikre nem fizet: urát húgykövesség, xantin-húgykövesség, a

húgycsô elôesése, arteria pulmonalis-stenosis,

kamrai sövénydefektus


Tehát dp-re, patellára fizet. Na meg 10 ezer forint fölött bármiért fizet, és egy sima kennel köhögés kikezelése is fölötte van, meg pl. ennél a fajtánál gyakoriak a bőrbetegségek, és azokra is fizet.


Vacilálok, mert persze feleslegesen kifizetni se olyan jó buli évi 26 ezret, de könnyen lehet, hogy ennyit bőven meg is spórolok vele. Amit nem tudok, hogy a vizsgálati díjakat is fizeti a biztosító, vagy csak a kezelési díjakat.

2011. aug. 28. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A biztosító gyakorlatilag semmire nem fizet. Egyszer végigolvastam a teljes szerződést és ez is csak egy olyan biztosítás, amiből a biztosítónak lesz sok pénze, de mindenfelől "bebiztosítja" magát, hogy fizetnie ne kelljen. Nem véletlenül "biztosító"... :)
2011. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is végig olvastam, de nem tudom eldönteni, hogy gáz vagy nem. Pl. elvileg nem fizet, ha az állattartási rendeletet megszegem. Azaz ha a baleset pl. a parkban, szaladgálás közben történik. De vajon nekem kell bizonyítanom, hogy nem a futtatóban történt, ahol jogosan engedtem el? És mégis hogyan tudnám bizonyítani?


Szerintem egy nagy része jogos. Csak azt számolom, hogyha kb. két év múlva lenne aktuális egy 300 ezer Ft-os dp műtét, akkor bőven megérné nekem fizetni évi 25-öt, tehát összesen 50-et azért, hogy 150-et kifizessen a műtétből a biztosító.

2011. aug. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!