Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik hím guppimnak szakado...

Az egyik hím guppimnak szakadozott a farka . ez mit jelent? Vagy ez eseetleg baj? ,

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
uszórothadás, vagy megtépték. de ha megtépték is én külön tenném és kezelném.
2015. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Figyeld meg a halaidat, nincs e köztük olyan amelyik a talajhoz, kövekhez, növényekhez dörgölőzik, vagy egy helyben lebegve szitál hosszabban, esetleg lefekszik a talajra vagy pipál a víz felszínén. Ha semmi furcsaságot nem látsz akkor valószínűleg valamelyik hal csipkedi a farkát, meg kellene figyelni melyik az, mert valószínűleg nem fogja később sem békén hagyni, ha már tudjuk melyik a tettes talán tudunk valami tanácsot adni. Csinálj egy részleges vízcserét és ha tudod tedd karantén akváriumba amíg össze nem nő a farka. Parakill és aquafurán együttes használatával kezelhető úszórothadás és sebesülés esetén is ez utóbbi esetben elég csak a sérült halat kezelni.
2015. aug. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
reggelre meghalt a guppi .....
2015. aug. 1. 10:43
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Sajnálom és mi van a többiekkel? Nem vetél észre semmi furcsát a viselkedésükben vagy a testükön valamilyen elváltozást. Részleges vízcserét és talajtakarítást csináltál?
2015. aug. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem csináltam vízcserét . viszont a másik guppin is kijöttt . az nem halt meg . mert kezeljük jódozott sóval .- remélem már minden rendben lesz .
2015. aug. 2. 06:50
 6/8 A kérdező kommentje:
a vizem kristálytiszta
2015. aug. 2. 06:51
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Attól még ammónia és nitrát lehet benne, de te tudod. A sóval csak óvatosan, jódosat is használhatsz annak csak akkor van jelentősége, ha tartósan sós vízben élnek a halak, pl molly-k. Én is remélem, hogy nem lesz gond, bár én megcsinálnám azt a 30%-os vízcserét a biztonság kedvéért.
2015. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
amelyik 2.kapta el szépen gyógyul .
2015. aug. 3. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!