Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlott az akváriumokat...

Ajánlott az akváriumokat lecserélni bizonyos év után?

Figyelt kérdés
egy sokáig üzemeltetett akvárium meddig bírja?
2015. aug. 1. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Má hogy érted ? Hogy elhasználódik az üveg ?
2015. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Opcionális.


Nem föltétlenül, leginkább az alapvető konstrukciótól függ, hogy van összerakva.



Ha mondjuk hosszútávon nem fenntarthatóan, pl táptalajt igénylő növényekkel, de a táptalaj régen kimerült, vagy beltenyészet van a halak közt, vagy rosszul összeválogatott az egész rendszer, vagy lassan, de biztosan, eldeformálódtak a vízparaméterek, vagy már unalmas, stb, akkor érdemes újrakezdeni, új alapokra helyezve.



De ha alapból egy hosszútávon fenntartható rendszer van kiépítve, alapos tervezés után, vagy menet közben alakítod úgy, hogy teljesen kiegyensúlyozott élet legyen benne, akkor lassan, apránként lehet ezt azt cserélni, a vizet részleteiben nyilván, ugyanígy az aljzatot, vagy a 1-2 növényt, de lecserélni ilyenkor nem kell.


Ha magára az akvárium üvegére, ragasztásra gondolsz, nekem pl 20 éves akváriumom is elketyegett magának, hiba nélkül.

2015. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha magára az akváriumra gondolsz, azt akkor kell csak cserélni, ha megcsúnyult, ereszt valahol, törött, vagy meguntad. Különben nincs más időkorlátozás, addig használható amíg nem folyik ki belőle a víz. Az enyém több mint 35-éve üzemel, még az eredeti talajjal, sohasem szedtem ki a talajt és nem is mostam át teljesen. Valószínűleg már nem is fogom, ha csak el nem törik vagy szivárogni nem kezd valahol.
2015. aug. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!