Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literes akváriumba hány...

10 literes akváriumba hány garnélát, csigát tegyek és mivel rendezzem be?

Figyelt kérdés
Itt írták nekem hogy csigás garnélás akváriumot csinálhatok csak a kb. 10 literes akváriumomból. Szóval hány garnélát és csigát tegyek bele, mivel rendezzem be hogy jól érezzék magukat?
2015. aug. 3. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Továbbá milyen garnélát ajánlotok kezdőnek?

Olvastam hogy túlszaporodnak. Ez ellen mit lehet tenni? Hány utódja lesz egyszerre egy párnak?

2015. aug. 3. 21:38
 2/7 anonim ***** válasza:

10 liter túl kicsi lesz. egy 20 literes alapterülete alig nagyobb. garnélát nem párba tartjuk, legalább 6-8 db kell venni.

[link]

2015. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10 literbe nem lehet garnélázni.

Csigának például hólyagcsiga, postakürt, tányércsiga.

2015. aug. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy 10 és egy 20 literes akvárium között 1000ft a különbség, mivel a technika ugyanaz, csak az üveg drágább. Nem érdemes spórolni, sokkal könnyebb nagyobb akváriumban.


Berendezés ügyileg lehet venni, de lehet gyűjteni is fadarabokat, ágakat, ezeket pár percig főzni kell, majd áztatni, kb 2 hétig, ha lement a penészesedés akkor mohákat lehet kötözi rájuk, vékony horgász damillal, vagy pillanatragasztóval is lehet ragasztani rájuk.

A garnélák szeretnek mojolni, egész nap tisztogatják a mohákat, ettől a mohák szépek lesznek, nem mennek tönkre a mulmtól.

Kell valamilyen háttér növény is, ami felhasználja a vízben keletkező vegyületeket, ellenfél az algáknak, hosszú, felszínre érő, jól metszhető növény kell, pl én még 14 literben is használtam erre a kocsány nélküli ambuliát, vagy tüskés hínárt, nekem apró fogú tüskés hínár van.


Fűtés lakásban nem kell, ha a könnyen tartható Neocaridina fajokból választasz, link: [link] nyílt szivacsú szűrő ajánlott, ami nem szívja be az 1-2mm nagyságú, kicsi garnélákat.

Világításnak 13 watt kompakt izzós, csiptetős lámpák vannak, vagy asztali lámpa, amibe veszel villamossági boltban egy 6000-6500 kelvines izzót, amelyik van, példa a 13 watt haqos stellars lámpa, vagy van több 13 watt teljesítményű márka, még elég egy 20 literes akváriumra, 30 literesre már kevés, philipsbe kapsz kompakt izzót 1000ft körül, egy 20 literesre max 15 watt legyen.


Ajzatnak vannak ingyenesek, pl rostált, kifőzött, sokszor öblített sóder, 1000ft alatt van kvarc homok, talán 5kg a kiszerelése, vagy vannak keményebb kőzúzalékok, példa bazalt, népszerűek még az agyag talajok, pl jbl manado

2015. aug. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Túszáporodás: a törpegarnéla hasonló mint a csiga, ha sok a kaja, sokan lesznek, ha egy adott fix mennyiség van akkor annyian, amennyi a naponta beadott kajába belefér.


Álltában gyorsan elérik a 0,5 liter-1liter/ 1 darab garnéla számot, utána ez a szám stagnál, nőstényenként lehet 10 utód is, példa sok 50 literes akváriumban van 50-80 garnéla, de olyat még soha nem halottam, hogy a pl a csapatban lévő 20 nőstény elárasztotta volna 2000 garnélával az akváriumot, nincs ilyen.


20 literbe durván egy csapott kávés kanál granulált táp negyede mehet naponta, ezzel 20-30 garnéla lesz, 20 literben nem sok a 20-30 garnéla, de sok függ a vízcserén, szűrésen, és a növények növekedési ütemén, a növények sok keletkező anyagot kötnek, tisztítják a vizet, jól fejlődő növényzet mellett több garnéla is lehet.

2015. aug. 4. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van pár kép, garnélásba sokan szeretik a mohás dolgokat: [link]

[link]

Mellé meg valami intenzívebb fejlődésű növény: [link]

De lehet a talajon is terjeszkedni: [link]


Vagy van olyanom ami a vízfelszínre van kihegyezve, úszó májmoha: [link]

2015. aug. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:

10 literben is lehet tartani őket, de nagyon vigyázni kell rájuk, és véletlen sem szabad ellustulni pl. a vízcseréket, mert egy ilyen kis víztömeg nagyon hamar borulhat.


Ha megteheted, inkább vegyél egy 20 literest, nem sokkal nagyobb alapterületre, és teljesen más kategória már.


Nekem itt van esetleg ihletnek az azóta megszűnt 26 literes mohás-garnélásom.


[link]

2015. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!