Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van otthon egy házikóm amiben...

Van otthon egy házikóm amiben előzőleg hörcsög volt. Hogyan fertőtlenítsem, ha be szeretném tenni az akváriumba?

Figyelt kérdés

2015. júl. 31. 23:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hallottam arról, hogy ki lehet főzni, de nem tudom, gogy hogyan. A ház fából van.
2015. aug. 1. 00:16
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Faházat az akváriumba? Inkább ne.
2015. aug. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Miért?
2015. aug. 1. 00:56
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert belerohad.
2015. aug. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor milyen anyagból legyen?
2015. aug. 1. 03:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A faház valószínűleg ragasztva van, a ragasztó kioldódik a vízbe és a halakat megmérgezi, a ház pedig lehet hogy szét is esik.


Egyébként ezt a fajta műanyag cső hörcsög bújkálót már raktam be akváriumba, ebbe beköltöztek a halak és nem mérgezte meg a vizet: [link]


De a halaknak lehet kapni kerámia bujkálót, sokfélét.


Vagy ha ingyen kell, akkor keress otthon egy kerámia virágcserepet, egy fogóval törhetsz rá lyukat, pl így:

[link]

és akkor ebbe is be tudnak menni a halak.


Az sem baj ha műanyag a cserép, azt pedig késsel tudod vágni, vagy ollóval.

2015. aug. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
79%
Én azért biztatnék minden akvaristát a természetesség vagy legalábbis annak a látszatának betartására. Egy kis ügyességgel és szilikon ragasztóval sziklákból, kövekből nagyszerű és természetesnek látszó bújókat lehet készíteni, főleg ha egy kis mohát is teszünk rá. Egy félbevágott kókuszhéj is inkább ide való mint a hörcsögbujkálók és fakuckók. A cseréppel is az a gond, hogy nem akváriumba való, ha mégis használjuk azt is érdemes elfedni, beásni, mohával letakarni különben nagyon bénán mutat egy szép akváriumban. Egy akvárium akváriumnak nézzen ki, ne homokozónak, vagy Barbi szobának.:D
2015. aug. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel fenyőfából készült, ez a leg gyakoribb fa hazánkban, amit megmunkálnak, így még ha nincs ragasztva akkor sem lehet akváriumba tenni.
2015. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 1. 13:15
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha műanyagot tennék bele akkor azt kell fertőtleníteni? Hogyan?
2015. aug. 1. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!