Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a guppi szaporul...

Mit csináljak a guppi szaporulatommal? Ti mit kezdtek a szaporulatokkal?

Figyelt kérdés
van tekim , de nem lenne gonosz dolog hogy ezekkel a szép állatokkal etettem ?
2015. aug. 5. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Öld meg őket jeges vízzel, úgy nem szenvednek. Aztán mehetnek teki kajának. Akár lefagyasztva. Még mindig jobb, mintha annyira túlszaporodnának, h túlterhelik a vizet és mérgezésbe döglenek meg.
2015. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha túl sokan vannak az akváriumban, akkor vagy vennék egy olyan halat, ami a piciket megeszi, vagy odaadnám a tekinek. Nem gonoszság, a tápláléklánc részei.

Vannak, akik a díszhalas boltba vesznek díszhalat a tekinek. ;)

2015. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van macskád?
2015. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Adj fel hírdetést, lehet megveszik!
2015. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mindent megteszek már az elején, hogy ne legyen szaporulat, vagy csak nőstényt, vagy csak hímeket tartok, és eleve olyan fajokat amik nehezen, vagy egyáltalán nem szaporodnak, társas akváriumban. Inkább megveszem 3-5 évente a halakat, mint házalni keljen velük, plusz még etetni is, ami kiadás.


Minél előbb szabadulj meg tőlük, a plusz halak terhelik a vizet, nem biztos, hogy az akva elbírja őket, megnövekszik a nitrogén vegyületek menyisége, ami veszélyezteti az akva egészét, enyhébb verzió az algásodás, komolyabb esetben mérgezés is lehet.

2015. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jó az a tekinek
2015. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Leginkább ingyen elvihetőnek lehet meghirdetni pl fb-on, pénzt nem valószínű, hogy bárki is adna érte.

Azt mondjuk tudni kell, hogy az ingyen elvivők közül a legtöbben teknős kajának viszik, szóval annyi a különbség, hogy nem te eteted fel őket, hanem más.

2015. aug. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
Sokan esnek abba a hibába, hogy elkezdik ész nélkül szaporítani a guppikat. Elején sikerélményt okoz, de aztán egyre inkább csak nyűgé válik. Ha nem rakod külön a nőstényt, talán alig marad ivadék az akváriumban(kivéve, ha dús a növényzet). Sajnos eladni őket szinte lehetetlen, ahogy írták is, legtöbbbször kajának viszik. 1-2 próba után a legjobb csak hímeket tartani, hosszútávon lehetetlen az összes kishalnak jó otthont találni.
2015. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vagy

- ha van elég búvóhelyed, hagyd benn őket az akváriumban, és bízd a természetre, amelyik elég életrevaló / szerencsés, az felnő, a többi nem

- ha "ki akarod menteni" őket, akkor a legjobb ismeretségi körben elpasszolni, akkor tudhatod, hogy nem eledelként végzik (én ezt csináltam: indítottam egy új akváriumot a legszebb hímeknek, a többit elpasszoltam ismeretségi körben) VAGY vannak, akik ingyen keresnek halakat a neten (pl. régebben az apródon: fel lehet hívni őket, úgyis mondanak valami, miért keresnek halat, ki lehet szűrni, hogy hova kell eledelnek, és hova akváriumba)

De az első párosodás után én is szétválasztottam őket. Tartottam meg nőstényeket és hímeket is, hogy ha majd szükség lesz rá, össze tudjak rakni egy-két párt.

2015. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!