Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 52l-es akvárium?

Paca001 kérdése:

52l-es akvárium?

Figyelt kérdés

Most vettem egy 52l-es akváriumot. pontrol pontra leirnatok hogyan telepitsem be. Mennyi halat, esetleg kis garnélát lehet tartani benne és mire kell figyelnem.

Egy szettet vettem tehát tetős világitásos fűtős levegőszűrős



2015. aug. 6. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem ártana kicsit magadtól utána olvasni , miért várod el,h mindent a szádba rágjunk?

[link]


Nézd ki melyik halak tetszenek, mik az igényei és ha már van konkrét elképzelésed akkor segítünk csiszolni a dolgon.

[link]

2015. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"Levegőszűrős"? :D
2015. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mar elolvastam par oldalt. Levegőztetőt akartam irni
2015. aug. 6. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen szűrő van hozzá?
2015. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, még nem érkezett meg, de mivel egy szettben adják, gondolom elég neki.
2015. aug. 6. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos tévedsz, a szűrők 90%-ban alulméretezettek a szettekbe. Szóval lehet csak annyi halat telepíthetsz mintha 30 literes lenne az akváriumod. Ezért nem lehet vakon ajánlgatni semmit.
2015. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A halasoknál csak pár normális hozzáértő válaszoló van meg kell várnod amíg valamelyik ír. Annyit tudok, hogy 3-4 hétig ne tegyél bele halat meg szórj minden nap a vízbe haltápot. Nemrég kezdtem a halazást sokat tudnak itt segíteni de csak talán 3 ember segítőkész a többiek csak leszólnak vagy oktatnak mindháromnak ki van írva a neve
2015. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
100%

szia,


a szettekről sajnos igaz a hír, elég gyenge technikával vannak felszerelve. Viszont így is működőképes, csak nagyon be kell tartani a technika által megszabott korlátokat.


Ekkora akváriumba, a hozzá kapott szűrővel maximum 6-8 darab 4 cm-es(kifejlett méretű) halat javasolok, de inkább a max 2-3 cm-es(ún. "nano") halakból. 4cm(esetleg 5)-es halak: guppi, platti, törpe gurámi, kolibrihal, betta(behatárolt, mivel tartható együtt), stb.

Nanohalak: kedvenceim az amanda lazacok(picik, pirosas-narancssárgák, és rajban úsznak), vannak még a törperazbórák(B. brigittae, B. urophthalmoides).


Garnélákból dús növényezettség esetén mehetnek a törpegarnélák(N. davidii változatok), kezdetben amano garnélát javasolok, ő is 4-5 cm-esre nő meg, nem fél a halaktól.



Ezzel megkíméled magad sok kezdeti csalódástól, és később, ha ráéreztél a dologra, bővítheted a szűrést, világítást, vagy esetleg vehetsz még nagyobb akváriumot.


A világítás is erősen megszabja a tartható növényfajokat. A következőket tarthatod: Anubiasok, mohák(jávai, szingapúri, karácsony), a vízipáfrányok(Microsorum), kocsány nélküli ambúlia, hólyagos vízikehely és egyéb Cryptocoryne-ok(wendtii,becketti, parva), Echinodorusok(bleheri, quadricostatus). Ha esetleg bebarkácsolsz még egy 15wattos csövet a tetőbe, már kinyílik sok más növény.



Telepítés menete tömören:

Akvárium kiöblít, talaj kimos jópárszor, talaj be az akváriumba, legalább 4 cm vastagon, víz olyan 10 cm magasra, növények beültetése, víz teliengedés, szűrő beüzemelése, ha van baciindítókultúra mehet bele, klórmentesítő felesleges ilyenkor. Dobj be egy csipet kaját 1-2 naponta, a vízcsere témája sokszo vita tárgya, hogy kell-e ilyenkor is, én azt mondom, hogy a heti 30%-ot tartsd be ilyenkor is. 3-4 hét után, ha folyamatosan dobtál be kaját, jöhetnek a halak, inkább két részletben, a halak érkezése előtt 2 nappal egy picivel több aját dobj be, annyit kb, amennyit majd nekik is adni fogsz. Ezután mehet minden a rendes kerékvágásba, a szűrésed készen áll a másik "csapat" érkezésére. Ahogy említettem, az elején a kevesebb hal a jobb, míg beletanulsz. 52(54?) literbe amúgy sem tanácsos majd 10-15 halnál többt rakni.


A szettekhez nem adnak növénytápot, ezt is fontos beszerezni, ha szeretnél egészséges növényezetet. A legkönnyebben beszerezhető az easy-life profito, de jó még garden vagy a TF planter is általános célokra. Panzi aquaplant gyökértáp tabletta is sokat segíthet az elején, érdemes beszerezni.

2015. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
növénytalajt rakjak az aljaba, vagy a tabletta, esetleg folyadek eleg nekik, ha igen nyilvan abba ultessem a növényt nem a kavicsok koze.
2015. aug. 6. 12:58
 10/12 Pendulum92 ***** válasza:

Van a táptalaj, amit az akvárium aljára terítünk, és arra megy a fedő, általános talaj. A növényeket mindig az általános talajba ültetjük. Növényes általános talaj pl. a JBL manado, meg vannak a magasabb árkategóriák, az aktív talajok(megkötik a keménységet okozó sókat, ami kezdetben gondot is okozhat), pl. az ADA aquasoil-ok. Növényezésre az 1-3mm-es sóder is megfelelő, ADA talajt akkor vegyél, ha később komolyabban szeretnél növényezni, esetleg high-tech eszközökkel.


Táptalajnak egy vékony virágföld réteg is megteszi, én már egy ideje azt használok [link] vagy mehet a gyáriak közül a JBL aquabasis is. Ilyen fény mellé amúgy elég a táptebletta és a folyékony kombó is.Ilyen tápgolyót is készíthetsz magadnak: [link]

2015. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!