Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 2 db gurámim az egyik...

Van 2 db gurámim az egyik márvány gurámi a másik kék gurámi . A nőstény (márvány ) kergeti a hímet (kék ). de a him nem épiti a habfészket . Ez miért van?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Fajon belül területvédők, sügéralakúak közé tartoznak, mindkettő kék gurámi, csak más színváltozatok, guráminál mindenki kerget mindenkit, hím a nőstényt, nőstény a hímet stb azonos korúak legyenek, nagy legyen az akvárium, és rengeteg, nagyon sok felszínre érő növény, akkor nem lesz gond.
2015. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek meg a feltételek akkor a gyengébb természetesen elhullik idővel.
2015. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy valószínűleg fiatal halakról van szó, mert amúgy fordítva lenne a felállás, az-az a hím kergetné a nőstényt. Én azt tanácsolnám, hogy legalább még egy lányt vegyél, mármint ha megfelelő az akváriumod mérete, mert idővel a hím keményen hajt. Tudom, hogy most nem ezt látod de ahogy nőnek változni fognak az erőviszonyok. Valóban elég nagy a helyigényük 200-liter alatt 2hímet nem is nagyon ajánlott együtt tartani.
2015. aug. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a hím 3 cm a nőstény vagy 7-8 cm
2015. aug. 8. 10:32
 5/9 A kérdező kommentje:
sajnos nem megfelelő az akváriumméret . 30 literes . és azt mondták 2 db kék gurámi mehet bele nyugodtan .
2015. aug. 8. 10:34
 6/9 A kérdező kommentje:
egy nagy növény van bennne . abba el tud bujni a nőstény
2015. aug. 8. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy meg sem tudod közelíteni azt a kaja menyiséget amit 1 db kék gurámi megenne, ha megpróbálnád másnap ammónia mérgezésben kimúlna.


Ezek 4 éves gurámik: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA 2012 végén mutattam elsőnek itt a gyk oldalon őket, fényképen, ez egy 2014-végi videó az etetésről, próbáld megszámolni hány db sórákot eszik meg egy 30 grammos gurámi, a négy év nem rossz kor, tehát valószínű nem sok amit adok nekik.

Viszonyításképpen 1 db nano hal 1-1,5 gramm súlyú, belőle szoktak 4-5 halat javasolni 30 literbe, összesen 5-7 gramm súllyal rendelkeznek, negyede 1 db kék guráminak.


Innentől döntsd el mizu, annak nincs értelme, hogy nem tudsz rendesen enni adni a halakat, mert lehetetlen 2 gurámit etetni 30 literes akváriumba.

2015. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Igazán nem akarok senkit bántani, de ezeket dolgokat nem lehet csak a kereskedőkre fogni. Én is voltam kezdő és más is, követtünk el hibákat, sőt a mai napig is tanulunk. Barátom, nem tudom mit mondjak, hogy annyi ne legyen valakiben, hogy legalább a minimális információt ne szerezze be a tartani kívánt állatokról, megdöbbenve állok. Kék gurámit 30 literben? Számítottam rá, hogy gondok lesznek, de erre azért nem voltam felkészülve. A magam részéről lezártam a témát, elnézést, hogy írtam.
2015. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
karácsonyra 120 literes akváriumot kapok . és akkor rendbe jön minden
2015. aug. 9. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!