Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ölet? Többi lent

Jó ölet? Többi lent

Figyelt kérdés
Törpesügérek tartásában gondolkodom és az jutott eszembe, hogy mi lenne ha csak himeket, vagy nőstényeket tartanék, mert nem akarok szaporulatot. Nem tudom ebben a felállásban, hogy viselkednének. Jól éreznék e magukat.
2015. aug. 8. 17:06
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Hímeket semmiképp, de a nőstények is védik a saját területüket és ha kicsi a hely ott is harcok lesznek. Mekkora akváriumra gondoltál? Egy középszerű afrikai törpesügér is 10-12cm és képes védeni 50-60liter vizet, akár két barlangot is tarthat, ha nincs riválisa, ahány hal legalább annyi bújó kell, hogy a többiek is biztonságban érezzék magukat. 300-liter alatt próbálgatni sem érdemes, még nőstényekkel sem, náluk nincs csapatszellem, minden sügér egyke és saját területtel rendelkezik, akinek nincs az elpusztul a folytonos üldözésektől. A sokcsíkú csigasügér a legkisebb sügér ami jól elvan egy viszonylag kisebb 50-60 literes akváriumban is anélkül, hogy idő előtt szétszednék egymást, ők beérik kellő számú csigaházzal. Csak nőstényeket nem tartottam de egy 100literes akváriumban több kolónia is jól megfér,némi cívódással, talán őket ajánlanám, mármint ha nem 300-literben gondolkodsz. Részletekbe nem mennék addig, amíg nem ismerem az elképzeléseidet.
2015. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Boliviai törpesügérre és ramirezire gondoltam. Az akvárium 130 literes.
2015. aug. 8. 18:28
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Bocs, úgy látszik ez nálam már szakmai ártalom, egyből Afrikai sügérekre gondoltam. Igen mindkettőből lehet csak nőstényeket tartani, az akváriumod mérete jó mindkét fajból tarthatsz pár darabot. Számukra is érdemes annyi bújót csinálni (barlangszerűség) ahányan vannak, bár ha dús a növényzet akkor ott is megbújhatnak. Dekorációnak , laposabb köveket és gyökereket használj. Én nem tapasztaltam rami nőstényeknél különösebb civakodást, a hím is békés volt, 2-hímet náluk sem ajánlott együtt tartani. Szerintem hímet is tarthatsz 1hím 2 nőstény arányban, nem hinném, hogy vegyes akváriumban az ikrázástól tovább jutnának. Lágy tőzeges és enyhén savanyú vízben tartsd őket és nagy teljesítményű szűrő mellett is hetente cserélj 30%- vizet.
2015. aug. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitő válaszodat. Ezzel kapcsolatban lenne még az a kérdésem, hogyan szoktassam át őket. Az a baj, hogy a boltban 19 Nk-s vizben vannak nálam pedig 9 nk a vizem.Ugy olvastam, hogy nagyon érzékenyek a viz paramétereinek változására. Ez meg elég nagy különbség. Nem szeretném a elpusztulnának. Hogyan és mennyi idő alatt lehet ezt megoldani? Gondolom a zacskós módszer itt nem jó a nagy különbség miatt.
2015. aug. 9. 08:23
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez még a szerencsésebb eset, mármint jobb környezethez kell szoktatni. Egy kicsivel több vizet kérj, a halastól vagy vigyél haza pár liter kemény csapvizet, biztos szívesen ad bárki ha megmondod miért kell. Az akváriumodat töltsd fel a 9nk-s vízzel önts bele egy kis flakon tőzegkivonatot, vagy pár db égertobozt, erősebb savra nincs szükség, vannak más cuccok is de tökéletes a bolti tőzegkivonat is. Természetesen így kell üzemeltetni pár hétig teljesen felszerelt és növényesített állapotban de gondolom ezt tudod, ha nem erre is kitérhetünk. Nos, ha mindennel megvagy és hazaértél a halakkal akkor óvatosan beleteszed őket egy nagyobb vödörbe, vagy akármibe és beteszel egy porlasztót (finom porlasztásra állítsd), hozzáöntöd a hozott vizet ez igy kb 2-3 liter, ehhez teszel fél litert az akváriumod vizéből és másnapig nincs rá gondod, takard le, hogy ne féljenek, másnap 2-3 óránként az akváriumod vizéből tegyél hozzá még párszor 1-2 pohárral. Az arány ilyen formán nézzen ki a végén 2-3 liter hozott víz és 3-4liter akváriumvíz fokozatosan adagolva, ebből már átteheted őket, valószínűleg a hőfok is rendben lesz és nem kell ismét zacskóba tenni őket. Egy kis Sera fhistamin jól jön ilyenkor mindegyik vízhez. A vízcserék alkalmával arányosan a tőzegkivonatot is adagolni kell.26-27 foknál melegebb víz nem kell, jobb őket az alsó határon tartani, tovább élnek így.
2015. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg még annyit, hogy tehetsz 1-2 cserepet, vagy valami bújót a vízbe ha kergetnék egymást, de nem valószínű, hogy kelleni fog.
2015. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Mármint a szoktató vödörbe.:D Úgy látszik meleg van, rövid a memóriám.:D
2015. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!