Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80literbe 10zebra dánio és...

80literbe 10zebra dánio és esetleges még valami hal?

Figyelt kérdés
Pacific p-f304 szűrő

2015. aug. 9. 15:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Érdekelne a fejlesztés"


Melyik? olcsóbb, drágább?

2015. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármelyik mehet több részletben, egyedül a posta ami drágítja a dolgot, nagy előny ha van helyben akvarisztika, ami jól felszerelt, és nem drága.
2015. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A postát úgy értem, hogy kinézel több dolgot, és nem mindegy, hogy 1 csomagban jön, vagy többször rendelsz.
2015. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az olcsóbb fejlesztés is jó?(akkor az) A talajom milyen?
2015. aug. 9. 20:43
 15/19 A kérdező kommentje:
Milyen szűrő és milyen lámpa kellene?
2015. aug. 9. 20:45
 16/19 A kérdező kommentje:
Esetleg [link] ?
2015. aug. 9. 20:54
 17/19 anonim ***** válasza:

A tetra szűrő nem jó, cserélhető kazetták vannak benne, plusz nem kényszerítve húzza át a vizet, a szűrőanyagon....


Az első verzió csak egy világítás tuning lenne, veszel 2 db olyan lámpát ami jelenleg is van, talán ilyen: [link]


------------------------------------------


Egyel drágább verzió, ha teljesen új világítást teszel, én 2x18watt t8 armatúrát tennék, ilyesmi: [link]


--------------------


Szűrés, ha a jelenlegi szűröd hangjával elégedett vagy, akkor vegyél még egy ugyanolyat, vizuálisan jobban néz ki ha egyformák.

Nem tudom felmérni, hogy mekkora szivacs van benne, az is lehet, hogy elég, ezt te látod egyedül.


Ha nem vagy elégedett vele vegyél új szűrőt, ezek csendesek, megbízhatóak: [link]

[link]


-------------------------

Talaj, nem látni, hogy milyen ajzatod van pontosan, ha esetleg festett dekor kavics, akkor nem árt lecserélni, én sima halas akváriumba jbl manado talajt használok, ez sima általános agyag talaj: [link]


-----------------------------------

Növénytáp, egy kiegészítő táp kell, ami káliumot és micro elemeket tartalmaz, pl easy life profito, vagy aqua garden.

[link]

Ezzel viták vannak a neten, én ezt, és pont itt veszem, a képen lévő növények ettől néznek ki úgy, ahogy kinéznek: [link]

Előtte profito volt, nem volt az sem rossz, az aqua garden gazdaságosabb.


A jelenlegi szűrőd 4000ft fölött van valamivel, te tudod menyire vagy elégedett vele.


Kelhet még talajtáp, erre a neptun/panzi aquaplant talajba nyomható tabletta jó, nem keresek linket, sok akvarisztika tartja 300-500ft 1 doboz.

2015. aug. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Összegezve több lehetőség van, minden attól függ mit szeretnél az akváriumtól, lehetőség az is, hogy csak elsőre 1 db olyan világítást veszel ami jelenleg van, mellé folyékony növénytápot. Igy tarthatsz árnyéktűrő, és felszínre érő növényeket.


A legnagyobb változtatással már tarthatsz közepes fénnyel beérőket is.

Sokan szeretnének szebb, egészségesebb akváriumot, amelynél erősebb az öntisztulás, nagyobb a növények nitrát felhasználása.


A legnagyobb fejlesztés összegezve:

Fény 10.000ft

Szűrő 8.000ft vagy 4500ft

Növénytáp 1100-1500ft

Talajtáp 300-500ft

Talaj 4000ft (60x30 alapterületre kb 8 liter kell) Ha! kell.


Durván 17.000- 20.000 ft + 3000ft posta, plusz a talaj.


A leg fontosabb valamilyen világítás, ami közelíti a 40 wattot, a közepes fényerőt.


Alaposan rágd át, én csak minden másnap tudok lenni, írni, délután 5 után.

Persze csak lehetőségként írtam mindent, a konkrét típusok eltérhetnek, a paraméterek lényegesek csak.

2015. aug. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Joci. Aquael fan 3 szűrőt akarok es azt a világítást amit linkeltél. A talajom: [link]
2015. aug. 10. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!