Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Férgek az akváriumban?

Férgek az akváriumban?

Figyelt kérdés

A vízszint párolgás miatt kissé lejjebb ment és a száraz csíkban alga jelent meg, közötte pedig kb. 1 cm hosszú férgek.

Honnan kerültek oda, mik ezek? Mivel lehet kiirtani őket?


2015. aug. 11. 15:34
 1/8 A kérdező kommentje:

Nagyon közelről nézve nekem űgy tűnik, mintha miniatűr százlábúak lennének.

Semmi új nem került az akváriumba, fedett a teteje, fogalmam sincs, hogy honnan kerülhetett bele ennyi féreg és egyáltalán mik ezek :(

2015. aug. 11. 16:05
 2/8 anonim ***** válasza:
planária? de annak nincsenek lábai
2015. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak szőrös... nekem tűnt úgy, de annyira aprók, hogy meresztgetni kellett a szememet.

[link]


Nagyjából ennek a kicsinyített változatára hasonlít, de olyan vastag, mint egy cérna, tehát lehet, hogy a szemem játszik velem. És nem ilyen hengeresnek, hanem inkább lapítottnak tűnik a teste.


Ki kell egyáltalán irtani? Ha igen, mivel..?

2015. aug. 11. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez, de kérdezd meg a boltban, hogy van e valamilyen szer olyan férgek ellen, amiknek sok szúrós sörtéjük van.


Pl tengeri akváriumban szokott lenni tűzféreg ami hasonlóan néz ki, de az édesvizi akváriumba nem él meg, így ezt nem tudom.


Vagy még az is lehet, hogy légylárva.

2015. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Sajnos a telefonom zoom-ban nem a legjobb, talán valamennyire látható a kép jobb oldalán. A légylárva nekem is gyanús.

Lehet, hogy nem is sörtés, csak a teste körüli vízfelület feszülése zavart meg.

2015. aug. 11. 21:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha mindkét végén lenne feje...legalábbis a teste szürkésfehér, a két vége meg fekete. A mozgása emlékeztet a gyümölcsökben lakó kukacokra.
2015. aug. 11. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok van belole? A bnomnek atlatszo feheres szinu
2015. aug. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
4-5-öt számoltam össze, de a fedelet nem fordítottam meg, azon is lehet belül még.
2015. aug. 12. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!