Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis bogarak, férgek az akváriu...

Pendulum92 kérdése:

Kis bogarak, férgek az akváriumban?

Figyelt kérdés

1-2 hete vettem észre őket.


A "bogarak" kb 1mm-esek, gömbölyűek, és folyamatosan úsznak, nem ugrálnak, pattognak.


Ma pedig észrevettem egy kb fél centis fehér férget, ami a vízben vonaglott, majd mikor újra odamertem nézni az első megrémülés után, eltűnt.

Nem úgy nézett ki, mint akinek ez az alap mozgásformája, inkább vonaglásnak tűnt.

Nem lapos volt, inkább hengeres.


Mik lehettek?


2014. jan. 21. 19:21
 1/7 izomszörp ***** válasza:
A gömbölyűek inkább az aljzaton vannak?
2014. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenhol szoktam látni, vízközt is úsznak ide-oda. Mivel nincsenek halak, csak garnélák, így semmi sem vadássza le őket.
2014. jan. 21. 19:43
 3/7 izomszörp ***** válasza:

Hasonló volt nálam is,a halak nem is vették észre őket, mert mindig elbújtak ha feléjük úsztak.

Bolharákoknak mondják őket asszem.

2014. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 izomszörp ***** válasza:
A hengeres nem valami fonálféreg szerűség lehet?
2014. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, határozottan fonálféreg, csak az elég nagy társaság, remélem nem a veszélyes fajtából valók az enyéim :D
2014. jan. 21. 19:58
 6/7 izomszörp ***** válasza:
Azért nem ártana kilakoltatni őket! Ne hogy gondot okozzanak!
2014. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont ezért szeretném meghatározni őket, hogy károsak-e, mert nem lenne egyszerű dolog kiírtani őket a garnélák mellől...
2014. jan. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!