Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeknek a növényeknek elég...

Ezeknek a növényeknek elég amit nyújtók?

Figyelt kérdés

126 literes akvárium 80*35*45

tetratec ex 1200 as szűrő.

világítás Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed

táptalajt nem használnék csak easy life profitot napi 2ml folyékony tápot , illetve Neptun Liqui Carbo abbol napi 80 cseppet.

Halak: 6páncélos , 3 kék gurámi , 10 neon , 5 molly, 1 anci


növények amiről szó van:

[link]

[link]


2015. aug. 15. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A világításod picit erős, majdhogy nem növényes akvárium kategória ami más alapokon van, co2 rendszer, és macro tápozás kellene hozzá.


Halak vannak szép számmal, ami bőséges nitrátot jelent, az erős világítás erős növekedést diktál, jobb esetben a növények veszik fel a halaktól keletkezett tápanyagokat, rosszabb esetben az algák.

Egyszerűbb lenne pl 10-15 nano hal, ami alig ad nitrátot, káliumot adni mellé, és micro elemeket, valószínű ez még kevés növényezéshez, így egy komplex táp kell, ha több növényt akarsz.


A jelenlegi helyzet viszont halas akvára hajaz, aminél a naponta keletkező vegyületek szintjének alacsonyan tartása a cél, ehhez meg jó sok növény kell, és sok kálium, szerintem a napi 2ml kevés.

Napi 2ml profito kb egy csapott kávéskanál granulált száraz haltáp párja, vagy 2 kocka fagyasztotté.


Gyakorlatilag a profitoval kiegészíted a halaktól keletkező anyagokat, akkor jó, ha a keletkezett nitrát, és a profito kálium tartalma egálba van, ehhez meg több profito kell, és több micro elem amit a növénytáp tartalmaz.


Persze ha nem sikerül eltalálni, akkor jönnek az algák, ehhez a világításhoz sokkal kevesebb hal lenne szerencsés.

2015. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szóróanyaggal egyszerűbb: https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE


Ez egy 75 literes akvárium, amibe naponta 1 csapott kávéskanál tetra mint mini megy, 10 neon, és rengeteg garnéla van benne, régebben napi 2ml profitot adtam a vízbe, ezzel létrehoztam egy olyan víztömeget, amibe mondjuk 20ppm nitrát, 20 ppm kálium van, és a hozzá tartozó micro elemek.

Ha megvan az optimális npk, aminek a maradéka, (amit a növények nem használnak fel) vízcserénél csökkentve van.


Betehetek bármilyen növényt, aminek elég a közepes fény, burjánzik, és kb két havonta, több alkalomra osztva kijön metszés formájában az egész videón látható növényzet.


Fel van használva a halak etetése során keletkezett, igy nincs alga, co2, és carbo nélkül.


Nálad fenti meredek manőver, sok növény, és jó sok metszeni való kell hozzá.

2015. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Joci azt elfelejtetem hogy nem világít mint a 4 fénycső csak kettő.
2015. aug. 15. 14:00
 4/11 A kérdező kommentje:
igy hogy csak kettő fénycső világít jó a tápozásom ? mennyi profito meg carbo menjen naponta?
2015. aug. 15. 14:09
 5/11 A kérdező kommentje:
és ezek a növények co2 rendszer nélkül megélnek fejlödnek? föleg ez érdekel [link] köszi!
2015. aug. 15. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:

"Joci azt elfelejtetem hogy nem világít mint a 4 fénycső csak kettő."


Ez lényeges pont, a 4x24-en csodálkoztam, olyan eszeveszett növényi növekedést akar produkálni ilyen fény, hogy a vízben semennyi co2 nem marad, nincs elég ilyen erős fényhez, a végeredmény meg általában alga.


Kevesebb fényhez viszont ő: [link] talán jobb választás, ha sok a nitrát, és mellé van megfelelő kálium is akkor intenzív a növekedése, jobban szorítja háttérbe az algákat, nagy terhelésre jobb egy fokkal szerintem, legalábbis nálam az egyik fő növény.


Már megvannak a növények ? Vagy van valami probléma? pl alga, vagy mire a kérdésed?

2015. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kiegészítő táp nem komplex, a teljes tápanyag ellátást a halak szennyezése adja, ettől függ a profito dózisa is.


Menyit etetsz? kanál, gramm, kocka stb

2015. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
általában egy kocka fagyasztott vörös szúnyog lárva illetve ha nem azt akkor kb egy evő kanálnyi száraz tápot adok nekik naponta. Ehhez mérten mennyit profitot adjak ? nincs gond még elég kevés növényem van papagáj virág , vizi hortenzia meg valiznéria, nem igazán szépek a növények és nagyon lassan fejlödnek alga az szerencsére nincs. Köszi a segítséget!
2015. aug. 15. 15:09
 9/11 A kérdező kommentje:
üvegtetőn van a világítás még ezt elfelejtetem lehet hogy fontos. Ezeket a növényeket szeretném még megrendelni mert tetszenek de nem tudom hogy megmaradnak e.
2015. aug. 15. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennyi kajához elég a 2 ml profito, bár megjegyzem én többet etetek, 3 gurámi majdnem 1 kockát kap naponta.

Ez két kocka artemia: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA és napi 3,5ml profito.


Durván ilyen az akva átlag, profitos kép. [link]

Lehet metszeni bőven.


Valisneriából nem tudom milyened van, ha közönséges akkor annak intenzíven nőni kellene.


Pl: [link]


Ha nem látsz változást emelj a profito adagon, elsőre 2,5 ml re, ha akkor sincs változás akkor 3ml


Van olyan, hogy valamiért nem fekszik az akváriumodnak a profito, előfordul ilyen, többen váltottak aqua gardenre, hasonló mint a profito, több a kálium benne, kén, és van benne magnézium, ami egy fontos mezo elem, a profitoban ez nincs, a csapvíz kalcium, magnézium tartalmára alapozik.


Már én is aqua gardent használok, mellé sokan dicsérik a tf planter tápot.


Én ezt rendelném: [link] gyorsan megindul, és jól regenerálódik, metszés, vagy stagnálás után.


Olyan növényeknek mint a lobélia nagyon jó hely kell, ne legyenek árnyékban, fontos a talaj táp is, lehet nem marad meg, de még nem volt, az ilyen növényeket kerülöm, talán ludwigát találsz ami hasonló, de annak is jó hely kell, ne legyen árnyékban.

2015. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!