Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi növényeknek megfelel...

Az alábbi növényeknek megfelelő a 0,48W/liter fény?

Figyelt kérdés

Indiai vízicsillag, kocsány nélküli ambúlia, anubiasok, wendt vízikehely.

Hamarosan beszereltetek plusz fénycsövet, így közepes fényerőm lesz.


2015. máj. 2. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden felsorolt növényed van nekem, szépen nőnek közepes fénynél, szerintem elég nekik.
2015. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És beérik a "sima" csövekkel is, vagy kell nekik növényes cső is? Mert én azt nem szeretnék.
2015. máj. 2. 23:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden növény beéri a sima fénycsővel, erre megfelelnek a villamossági boltban vehető, olcsó, 6000-6500 kelvines, 860-865 fénycsövek, létezik 765 is, annál torzabbak a színek.


A növényes fénycső kedvez a növényeknek, mivel a színspektruma csak kék, és piros szint tartalmaz, ezt a két szint használják a növények, 3 fénycsőnél érdemes betenni egy növényes fénycsövet, jobban nem nőnek növényes fénycsőtől, viszont sok esetben szebbek lesznek a növények, illetve másként fejlődnek, nem nyúlnak annyira.


Növényes fénycsőnél komolyabb szűrés kell, a színspektruma nem csak a növényeknek, algáknak is kedvezhet gyengébb szűrésnél.


Helyből a nappali fénycsövek jók, megfelelnek minden növénynek, a felsoroltaknak is.

2015. máj. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!