Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv Nőstény Borostyán Molly-m...

Üdv Nőstény Borostyán Molly-m valószínűleg beteg szeme befeketedett és egész nap a fenéken pihen kopoltyú parazita lehet?

Figyelt kérdés
Többi halra is veszélyes ez? 3-4 napja van ez a jelenség hibáztam?

2015. aug. 15. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hibáztál-e nehéz így infók nélkül megmondani, kellene az akváriumról leírás, illetve a gondozásról:


Van egy bárki számára szabadon linkelhető leirás: [link]


Az fontos, hogy mindig legyen kitöltve a részleges vízcseréhet cserevíz, probléma esetén kérdés nélkül lehessen cserélni, a vízoszlop magasságod 30%-át, bárkinél, bármikor előfordulhat, hogy kell.

Ha nincs lehetőség tárolásra, akkor vizelőkészítő legyen mindig otthon, már a neptun antiklór is annak számít.

2015. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Üdv YouTube on vannak videois ugye b joci vagy? Az akvárium adatok 112l 4élő növény 🌿 2 borostyán molly 4 páncélos harcsa 10 neon 7 Anci 3 guppi egyik hal se nagyobb 4 cm nél na most vettem észre hogy a b.molly egy helyben fejjel lefelé vergődik hasa nagyon duzzadt és hát hasa alatt olyan mintha fehér valami akarna ki jönni onnan (karanténba tettem) mit csináljak?
2015. aug. 15. 17:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Szűrő 650l/1h 10w
2015. aug. 15. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, az vagyok:)


Elsősorban a biológia szűrés állapota lényeges, és a szűrőtöltet nagysága.

Vannak egy akváriumnál különböző stádiumok, amikor mérgező a víz, ha ilyenkor kerül be hal, akkor az beteg lehet, ha nem kap amminia, vagy később nitrit mérgezést, akkor a legyengült immunrendszer miatti másodbetegség viheti el.


Ha nincs 1 halad sem 4 cm akkor nem lehet öreg az akva, próbálj meg minél többet leírni a linkben szereplő kérdésekből, főleg ami az idősorrendet illeti, indítás, halak mikor, plusz a gondozás is fontos.

2015. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na szóval akkor elkezdem elejétől a végéig. Vásároltam egy akváriumot 112l 70*40*40 cm. elmentem a halashoz venni kvarc homokot 7kg ot , 3 nővényt. Meg egy szűrő és levegőztető egyben 650l/1h vízforgatással. Családdal mentem szóval jött 2db borostyán molly + 2db guppy Hím/nőstény arányban + antiklórt vettem meg hőmérőt sera lemezes haleledel + 1db halháló...

Kvarc kavicsot ki mostam tisztára akváriumot ki tisztítottam kavicsok bele + növények majd a sima csapvíz majd az antiklór szűrőt be üzemeltem majd 1 óra múlva bele raktam a 2-2 halat. Minden szép és jó megszokták a helyüket etetés napi egyszer annyit amit megesznek 3-4 perc alatt. 1 hét után vettem 4db fémszínű páncélos harcsát +1 növény, szűrőt kitisztítottam. 2. hét vettem egy betta hímet meg 2 Anci-t és egy YOYO szárított tubifex-et élőt akartam de csak ez volt harcsák miatt vettem mert lemezessel nem nagyon tudtak enni. Na és akkor a lényeg 2. héten 1.víz csere úgy 8-10 óra állott víz 30% ot le cseréltem szűrőt ki tisztítottam ugye mindig a régi akvárium vízébe ,még a vízcsere előtt kezdet fura lenni a B.molly meg a guppy nőstény kezdet nehézkesen úszni többet pihent (már a kereskedésből is úgy hoztam el hogy elég gömbölydedek voltak... 3. hét itt már a b.molly lent pihent egész nap , Halasnál Akció 10db neon 990 ft 1cm -1.5cm -ek meg tenyésztőtől +5db 2cm es Anci. Meg vettem alga tablettát anciknak meg páncélosoknak. Itt tudomásul vettem hogy sok a hal benne ,de mondtak olyat is hogy mivel páncélosok meg algázok lent vannak a többi fent így még nem zavarják annyira egymást. Most közeleg a 4. hét már ki töltöttem a vizet állni megint egy 30%ot tervezek mert látható hogy több a kosz és 3-4 naponta tisztítom a szűrőt. És akkor ma láttam meg hogy fejjel lefelé a fenéken vergődik mintha úszni próbálna fejjel lefelé, karanténba tettem. Féltem a többi halat nem akarok járványt. A víz hőmérséklete 26-28 fokos átlagosan. Mit tegyek? Tanácsokat kérek...

2015. aug. 15. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Csináltam egy hang fájlt, sok lenne leírni, nem lenne át tekinthető: [link]
2015. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hang fájl kiegészítése:

ez egy kifejlett nőstény anci, egy gyufás skatulya méretű dinnye héjjal: [link]

Régi kép, már nagyobb: [link]


A sórák meg ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA két kocka.

2015. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat. Gondolom X éve evvel foglalkozol sokat segítettél köszönöm.
2015. aug. 15. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!