Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges a halak törpenövés?

Lehetséges a halak törpenövés?

Figyelt kérdés

Lehetséges a halak törpenövése?

Mert egy pici kb olyan 40négyzet méteres toban pecázom ami max 80cm mély és semmi mást nem fogok csak 10cms maximum.kárászt és max 13cm keszeget de sokat kb 1ora 35 ,40 halat ad ,de soha soha 14cm nél nagyobbat !

A pellet bojli stb nemkapnak ha 6orát is ülök kint a gikiszta csontkukac,kenyér csak kicsit eredményez,a kukorica szintén,nem lehet ott nagy halat fogni :(

De nem értem mi ennek az oka,a kishalat nagyhal szüli nem ,hát akkor azok mit csinálnak?

Valami trükköt mondjatok légyszi!

Ja és borzaszto hinaras a tó kb a to mellett pedig 20négyzet m nádas van!

És erdekes story: Apám haverja azt állitja hogy gyerekkorában 20 meg 25 cm s kárászokat fogtak benne naponta 10et is ,söt az ottani cigányok régen hatalmas hálóval fogták a tömérdek halakat!

Az önkormányzat egyébként tisztitja ,meg védi! De nem telepiti :/



2015. aug. 16. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést 400négyzet :)
2015. aug. 16. 14:36
 2/11 anonim ***** válasza:
nincs elég nagy életterük, a 80 cm mély télen megfagynak a túlnagy halak vagy nem kapnak elég oxigént. Ott nem hiszem, h van már nagy hal.
2015. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem télen nemfagy át teljesen
2015. aug. 16. 14:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát de régen....akkor nem fagytak meg vagy mi ,akkor is ilyen volt egy ismerös szerint max annyit változpott jogy gazosabb lett az elsö 1 méter
2015. aug. 16. 14:51
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Gondolom a közepén van egy árok ahol mélyebb, általában az ilyen tavakat patakokból, folyócskákból duzzasztják. Ha így van akkor kis zsilipeknek is lennie kell, azokon viszont nagyobb halak nem jutnak át ,csak kicsik vagyis fogva tartja a tó a halakat. Gondolom nincs idejük megnőni, mert egy ekkora tavacskát nem nehéz kimeríteni. Ha tömegesen kis kárászok vannak, akkor fiatal pontyoknak is lennie kell vagy a tóban, vagy az árokban ami táplálja. Próbáld meg a nádas szélén beetetni és talán úszóval.
2015. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ez egy tó amit azért ástak mert tiszta homokos volt ott a föld és a falusiak kis bányája volt anno,kb 1960óta horgásznak benne . ÉS van egy patak a közelben de elég messze folyik tavunktol.
2015. aug. 16. 19:50
 7/11 A kérdező kommentje:

Ja érdekesség: egyik haverom azt állitja hogy a to tulso nádas oldalán van olyan 1méteres a nádfal elött és ott csak aranykárászt lehet fogni.

Ez mitöl lehet?

2015. aug. 16. 19:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy ha esetleg mindig lenne jol etetve pár kiló kukorivával ,búzával,7i 1szer talán megnőnének a kishalak,vagy ez hülyeség. Mert én ráérek ugy minden hétfön bedobni 2db csemegekukoricát.meg fél zsacsi búzát :)
2015. aug. 16. 19:58
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Honnan van a víz ha nem táplálja semmi? Ez fura kicsit, nem akarom elhinni, hogy szabad esésből ennyi víz összegyűlne ráadásul homokos talajon, na mindegy annyira nem lényeges. Gyorsan nő a kárász, az a kis plusz kaja is sokat számít. Azt ugye tudod, hogy az aranykárász az egész ország területén védett, az-az nem fogható, ha egyes helyeken engedélyezik akkor is max 20cm fölött és 3db a korlát. Azért voltam kíváncsi rá, hogy ponty nincs e, mert az összeívott "hibridek" gyorsabban szaporodnak hímek hiányában is . Az aranykárász szereti a sekélyes vizeket, mocsarakat talán ezért van az említett részen több arany a másik részen pedig ezüst. Természetesen, csak találgatok.:D Minden esetre tényleg érdemes vigyázni az ilyen kis tavacskákra, hogy sokáig szép és tiszta vizű legyen, a környékbeliek és az élővilága örömére.
2015. aug. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nemviszek annyira halakat el egyetegyet néha,én is tudom hogy vigyázni kell az aranyra.

De akkor nem pénzkidobás ha etetem néha őket?

2015. aug. 17. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!