Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges összefüggés a...

Lehetséges összefüggés a barna alga és a levél pusztulása között?

Figyelt kérdés

Újonnan indított akvárium a "nagy könyvben" írtak szerint. Megjelent szórványosan a barna alga és azt vettem észre, hogy az érintett levelek megsárgultak, elhaltak.

Lehet, hogy az alga miatt pusztul az adott levél, esetleg a pusztulás miatt jelenik meg pont ott az alga?


Tápozok én rendesen, folyékonnyal és carbot is kapnak.


2015. aug. 16. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Na, a táptól jelent meg a barna moszat.
2015. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Táp nélkül miből élnének egy friss, hal nélküli akváriumban a növények, okoska?


Többiek, bocs a bunkó stílusért, rengeteget olvasom ezt az oldalt és ez a 65%-os állandóan trollkodik az 50 éves, elavult hülyeségeivel.

2015. aug. 16. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a növény kevés fényt kap és kevés nitrogént, akkor nem tud elég klorofillt termelni, és a klorofilltól lesz zöld.


Erősebb világítás kéne fölé, és venni kéne egy panzi aquaplantot, amiben van nitrát (= oxidált nitrogén). Plusz eben van növényi hormon is, ami gyorsítja a növény növekedését és az sem egy hátrány.

2015. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt le kell írjam, hogy ketten vagyunk itt 65-ösek. Én nem az első vagyok, nem vagyok 50 éves :D
2015. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Abban viszont igaza van az elsőnek, hogy te hiába tápozod folyékony táppal, ha abban nincs nitrát, mert a gyártó úgy gondolta, hogy a nitrátot a halaid fogják termelni.
2015. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Folyékony táp: profito, nitro, fosfo
2015. aug. 16. 23:10
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A barna alga megjelenése teljesen normális jelenség egy új akváriumnál, ha beindulnak növények magától eltűnik. Most talán gyakrabban érdemes részleges vízcserét csinálni és ha szórtál halkaját a vízbe ill a szűrőbe, abba lehet hagyni azt hiszem. Nem írtál a világításodról az akváriumod méretéről és a növényeidről sem, így csak általánosságban válaszolhatok.Nagy vonalakban a teendő:kb 10-órát világíts, csinálj hetente 30%-vízcserét, töröld le az algát a levelekről (könnyen lejön egy szivaccsal), hagyd abba a haltápozást és adagold az előírás szerint a tápokat továbbra is. Érdemes gyorsan növő növényeket is venni, főleg egy új akváriumba pl tüskéshínár. A levélelhalás annak is betudható, hogy emers módon párában nevelt növényről van szó, ezek ledobják a régi leveleket az újak már a vízi élthez alakulnak át. Ha nagyobb gyökérzettel rendelkező növényeid is vannak, táptablettát is használj 2-3 db a gyökérzet közelébe 2-3 cm mélyen.
2015. aug. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!