Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek kb.20 kisszifót...

Szerintetek kb.20 kisszifót elbír egy 30 literes akvárium?

Figyelt kérdés

Nem kell semmi rosszra gondolni,szept 20.-án megyek és eladom őket(ha sikerül).Olyan 1-2 cm körüliek.A szűrés AQUAEL fan 1.Addig kibírják szerintetek ekkora akváriumban?

Eddig tóban voltak,de most,hogy kicsit lehűlt a víz,inkább behoztam őket(már amit meg tudtam fogni).A szüleik és a testvéreik még benne vannak a tóban,de majd ősszel le lesz szívatva a tó,akkor kifogom,azokat,amelyeket eddig nem sikerült.

Tehát a kérdés kibírják e vagy sem? Vannak még melletük RC-k,van benne egykét növény is.



2015. aug. 19. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Erőssebb szűrés kéne.

Szeptember 20-ig még elvannak ekkora helyen, a tenyésztőknél sincsenek jobb körülmények között, de kéne egy külső szűrő.

2015. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
CSerélj 10-15 % vizet 2 naponta, akkor biztos nem lesz baj.
2015. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké,akkor vízcserével megoldom,de amúgy még nincs 20 hal,"csak" 11,mert még nem fogtam ki őket,de kb lesz 20,ha nem több,és az anyjuk megint terhes.Marha gyorsak,na meg a tó se kicsi :D
2015. aug. 19. 20:30
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Határeset, de én is úgy gondolom, hogy heti 2-3 alkalommal, 10-15%-os vízcserével megoldható szeptember végéig a nevelésük, bár nem írtad mennyi RC van, azért az ő darabszámuk is mérvadó lehet. Hát nem tudom, 3cm alatt nem nagyon veszik át őket, ekkorára viszont nem nevelheted ekkora helyen még garnélák nélkül sem. Ne felejtsd el, hogy szoktatni kell őket a vízhez, ha csak úgy beleeszed abból gond lehet. Ha ennyi szaporulatra számítasz érdemes lenne venni egy 50-60 literes nevelő akváriumot idővel, vagy talán már most.:D A garnéláknak sem teszel jót ezzel a társítással.
2015. aug. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szoktatás megment.

Zacskóba raktam a tóból vizet,és fél óráig benne hagytam zacskóstul a vízbe,aztán a halakat kingedtem az akváriumba.

Amúgy van még egy 8 literes akvárium is,de az nincs beüzemelve,és szűrőm sincs bele.Max.egy levegőztetőt tudok belerakni.(légpumpa végén potlasztókő)Meg növényeket esetleg a káros anyagok eltávolítására,de gondolom ez nem elég.

A 8 literes akvárium segít?Mondjuk egy 5-öt belerakok a szifókból?

2015. aug. 20. 06:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah,és RC még nincs sok,csak 10-15 lehet kb.
2015. aug. 20. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!