Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta kislány és nagyfiúm...

Betta kislány és nagyfiúm "harca" - mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy Betta hímet, szépen beszokott az akváriumába, úgy veszem észre jól érzi magát. Ma úgy döntöttem, szerzek neki egy komát, hogy ne legyen magányos. Csigára gondoltam, de az eladónő inkább egy betta leányzót ajánlott helyette. Hazahoztam, be az akváriumba. A hím elkezdte rögtön kergetni, alig bírt hova bújni szegény. Ezután egész délután az akvárium fala és egy levél között gubbasztott, elbújva a másik elől. Én értem, hogy lehet hogy párzási időszak van, de féltem a kicsikét. Rossz volt nézni hogy ott lapul egész nap tehát kivettem egy külön üvegbe, kapott enni, láthatólag jobban van. Mit tegyek? Várjak egy kicsit, és később visszategyem a másikhoz? Mindig kergetni fogja vagy csak most ez egy ilyen időszak? Ne is számítsak arra, hogy békében meglesznek? Nem feltétlenül vágyom kicsi bettákra, csak hogy jól meglegyenek egymással. A lány egyébként jóval kisebb, még tuti nőni fog, csatolok képeket:

Ruby: [link]


Sapphire: [link]


Előre is köszönöm a válaszokat :S


Egy aggódó betta-tartó


2010. márc. 9. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Látod azokat a kis buborékokat a víz felszínén? Az az úgynevezett habfészek, amit a labirintkopoltyús halak építenek, hogy abba őrizzék a petéket. Nekem is volt ilyen, de ott később párzás lett a vége. A hím gyengéden átkarolja a nőstényt, majd óvatosan kipréseli belőle az ikrákat, amiket rögtön meg is termékenyít. A hím valószínűleg már párosodni akart a nősténnyel, de az még nem állt készen. Később tedd vissza a nőstényt, de ne nagyon háborgasd az akváriumot, mert így lerombolod a hím gondosan felépített fészkét. Csak ha már a nőstény tényleg nagyon nem bírja, akkor szedd ki. Amúgy hány literes az akváriumod? Mert így elég kicsinek tűnik. Egy pár tartásához minimum egy 50 literes kell sok növénnyel. Ha nincs ennyi akkor vegyél egyet vagy a nőstényt vidd vissza a kereskedőnek, mert barátunk meg fogja előbb-utóbb ölni, ha sokat találkozik vele (és a nősténynek nincs párzási szándéka). Nemazér, de a csiga jobb ötlet volt.
2010. márc. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja tényleg! És véletlenül nem gömbakvárium, ami szigorúan tilos?
2010. márc. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Kicsi a hely, kevés a növényzet, nincs bújó, a hím ivarérett,a lány nem.A lány becsíkozódása jelzi majd, ha kész a párosodásra, akkor lehet csak betenni a hímhez.Együtt tartani csak jóval nagyobb akváriumban, dús növényzet, bújók mellett lehetne és legalább még két lány szükséges ahhoz, hogy ne egyet kergessen.Így ez, nem fog menni.
2010. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszajk a körülmények.csak a képeket néztem meg,de én a helyükbe nem a másik halat bántanám hanem kiugranék az akváriumból.
2010. márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell, hogy keserítselek, de neked KÉT HÍM bettád van! A kicsinek jól láthatóan helyes a hátúszója és nem lekerekített, ne számíts itt habfészekre és párosodásra később sem, itt harc lesz:(


Sajnos az álatkereskedésekben gyakran eljátszák, hogy a kis fejletlen hímeket nősténynek adják el :( szerintem vidd vissza vagy ajánékozd el valami ismerősnek ahol nyugodtan megnőhet.

2010. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem az nőstény mert tisztára így néz ki:

[link]

2010. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát. Csodálkozol? Valószínüleg mind2 fiú. A kicsinek is olyan az úszója. A növény hh nincs betelepítve??:O És GÖMB AKVÁRIUM??? AZONNAL vegyél egy normálisat. A gömb akváriumba már csak növényt lehet tartani. De ha ezt eddig nem tudtad, akkor is. Hogy van szíved ekkora berakni 2 halat??? Úrsten.. Az ilyen embereknek minek van haluk?? :O
2010. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. A gömbakit cseréld le sürgősen 50-60 lieteres, rendes akira, +szűrő, +fűtő, +világítás.

2. Az egyiknek mennie kell. Valószínűleg a kisebb húzza a rövidebbet, ha együtt tartod őket.

3. Ha az első 2 pont meg van, próbálkozz más hasonló igényű lakókkal.

Bettádnak is jobb lesz, meg neked is...

2010. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!