Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék vásárolni egy extra...

Krumplipogacsa kérdése:

Szeretnék vásárolni egy extra mini kislány Yorkshire terriert. Valaki tud ajánlani egy tenyésztőt? Nem akarom hogy átverjenek mert már van egy yorkim igaz azt normál méretűnek vettem de annak ellenére sokkal nagyobb lett mint egy normál méretű.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 19:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz arról, hogy olyan nincs, hogy extra mini Yorki? Max kisebb mint az átlag, de hivatalosan ilyet nem tenyésztenek.
2011. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudok, de nem fogok. Ezek a szerencsétlen másfél kilósak mind durva légcsőszűkülettel küzdenek.

Hány kilós a Te yorkid? És miért akarsz olyan borzalmasan kicsi méretű kutyát?

2011. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

-_-" olyan hogy mini nemlétezik...van egy standard amibe a kutyának bele kell férnie különben kizárják a tenyésztésből a standardnak van alsó illetve felső határa

Ha normális tenyészetből veszed, törzskönyvvel és garanciával akkor a standard méretnek megfelelő kutyát fogsz kapni

2011. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A yorkim 6 kg.

Köszi a segítséget nektek, de akkor keresek tovább.

Kérek mindenkit aki csak negatív hozzá szólásokat akar írni az inkább ne is írjon.

2011. nov. 2. 19:50
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Extra mini yorki tenyésztőt nem találhatsz, ugyanis ilyen fajta nem létezik, tehát tenyészteni sem lehet, csak szaporítani.

Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora egy mini, és mekorra egy extramininek nevezett eb, ha maga a "normál" 2kg-3kg között van?


"A miniatürizálást tulajdonképpen a kuriózumérték miatt megnövekedett kereslet indukálta. Egyébként vicc az egészben, hogy azok, akik 1-1,5 kilós yorkikat keresnek, sokszor nincsenek is tisztában azzal, hogy mekkora is valójában egy ilyen méretű kutya. Mindenesetre a standard szerint 2,5-3 kiló között van a yorki normális mérete. Ezek a kutyák sokkal egészségesebbek és "strapabíróbbak", tartásuk problémamentes. Már csak ezért sem lehet tenyészcél a "minitenyésztés". Az igazi yorki temperamentumos, pörgős és magabiztos. Nem igényli, hogy állandóan dédelgessék. Persze félreneveléssel, kényeztetéssel a jó kutyát is könnyű elrontani... Sokan valóban hajlamosak könnyedén kezelni az idegrendszer kérdését, holott pont ezeknek a kis állatoknak akik állandóan emberközelben vannak kell igazán stabil idegrendszerrel rendelkezniük. Szerencsére azonban lassan kialakul a köztudatban ez a szemlélet, és manapság a tenyésztők egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek erre, valamint az egészség kérdésére."


[link]

2011. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én itt nem látok negatív hozzászólást, az igazat írja mindenki, olyan hogy mini nincsen, és olyan hogy mini tenyésztő meg pláne nincs, hisz ez nem egy elismert fajta tehát nem adhatnak rá törzskönyvet.
2011. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
egy 6kg-os yorkie szinte 100% nem fajtatiszta az nagyon nagy difi a maximum 3kg hoz képest..
2011. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Láttam a szülőket és törzskönyve is van.és mégis hatalmas lett.
2011. nov. 2. 19:59
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írt negatív választ. A kutyádat nyilván nem tenyésztőtől vetted, azért lett ekkora.

Egy tenyésztő figyel arra, hogy mekkora kutyákat fedeztet. Ennél a fajtánál a 2-3 kg a standard, bár nekem már az is nagyon pici (nekem 5.5 kg-os yorkim van, imádom, soha nem akarnék kisebbet:)

Nézd meg pl. az Árminházi kennelt, biztos vagyok benne, hogy tőlük olyan kutyát tudsz venni, ami nem lesz nagy felnőtt korában.

Ennél kisebbet viszont ne akarj, mert nem véletlenül zárják ki a másfél kiló alatti kutyákat a tenyésztésből.

2011. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Akiteki ***** válasza:
91%
Tényleg valami hatalmas állat lehet egy 6 kilós kutya. :)))
2011. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!