Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell tartani guppit?

Hogyan kell tartani guppit?

Figyelt kérdés

Aliexpress-ről kinéztem egy jó akváriumot szűrővel, levegőztető, lámpa stb... Minden van hozzá. 22 dollár ( Amerikai vagyok) és 1,5 literes akvárium. Szeretnék benne tartani 2 db guppit. ( persze ha lesznek utódok külön lesznek.)

A kérdés az lenne, hogyan tartsam őket? Milyen gyakran cseréljek vizet, és hány % ot? Minden berendezés meg van hozzá. Szűrő minden. Ha ezek meg vannak nekem nem kell takarítanom? Ja, és mivel etessem őket? Haltáp, oké de milyen?


2015. aug. 22. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1,5 literben semmilyen halat nem lehet tartani
2015. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1,5 liter? :D Attól még egy nagy befőttes üveg is nagyobb.Itt 30 liter alatt gerinces élőlényt tilos tartani,és nem is érdemes.lehet hogy megélne benne(bár szerintem nem sokáig),de te is elélnél egy 2m2-es WC-ben,nem? Ültethetnél valamilyen kis növényt,és tehetnél bele valamilyen csigát..

Szerintem halakat 50liter alatt nem érdemes tartani,úgyis csak nyűglődnél velük.Én a helyedben használtan néznék akváriumot.

2015. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne vegyél meg ilyeneket, főleg ne egy 1,5 literes befőttesüveget. Gyakorlatilag ebben csak kovászos uborkát lehetne tartani.


Minimum 30 literes akváriumot vegyél. Ehhez megfelelő egy Eheim Pickup 2008-as szűrő, egy 30 wattos fűtő és kb. 15 wattos világítás, ez már elég a növényeknek. Ebben az akváriumban 5-6 hím guppit tarthatsz.


Hetente egyszer cseréld a víz 30%-át, a szűrőt teljesítménycsökkenés esetén takarítsd leszívott akváriumvízben, összetört spirulina tablettával és fagyasztott szúnyoglárvával, artemiával, vízibolhával etess. Mielőtt a halak érkeznek járasd az akváriumot 3 hétig és szórj be néhány naponta kaját.


Olvasmány: [link]

[link]

2015. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor veszek egy 10 gallonos (35 liter) akváriumot. És mindegyik hal ilyen nagy igényű? Fűtés, lámpa, ilyen szűrő olyan levegőztető meg mit tudom én mik. Nincs olyan halfaj, ami "igénytelenebb "?
2015. aug. 22. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs igénytelen hal,csak igénytelen akvarista.

Guppiból csak hímet vegyél,hogy ne szaporodjanak..vagy esetleg abban tarthatnál egy bettát (szigorúan egyedül):

[link]

2015. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon májer vagy. Úgy hallottam, hogy a

Sziámiharcoshal az elég igénytelen. Mert hogy vannak halak, akiknek nem mindegy hogy mi hogy van, és vannak halak akiknek kisebb az igényük. ;)

2015. aug. 22. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:

A guppi az egyik legkönnyebben tartható hal, a bettának is kb ugyan ezek az igényei, csak magasabb vízhőmérsékletre van szüksége.


Ilyen az akvarisztika, annak ellenére, hogy sok emberben az él, hogy az akvárium egy 10 literes üveg vízzel meg hallal, de ez nem így van.

2015. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos jó ötlet a halacska? Szerintem hagyd és keress valami más hobbit, bár neked nem hobbi lenne hanem inkább dísz. Ha mégis halat veszel akkor guppit, azok bírják a kiképzést, bár nem lesznek boldogok...
2015. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a vad guppik könnyebben tarthatóak a kitenyésztetteknél
2015. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lehet, de nem 1,5 literben..., kedves utolsó
2015. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!