Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az amanda lazac vizét kell...

Az amanda lazac vizét kell tőzeggel barnítani? Mert ugye dél-amerikai hal. Szóval jó ha a vizében van csersav? Mert az élőhelyéről a Rio das Mortesről nem tudok semmit meg akár hol nézem semmi infó róla

Figyelt kérdés

#Amanda #lazac #parázs #hyphessobrycon
2015. aug. 24. 13:50
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem annyira a csersavaktól alacsony a víz ph értéke hanem a rengeteg esőtől. A lágy esővíz enyhén savanyít. Az esős évszakban teljesen lágy a víz főleg az ártereken. A vizet nem kell színezni, viszont szereti a sötét talajt, hátfalat és az árnyékot adó dús növényzetet. Ha kedvezni akarsz nekik akkor elég ha te is lágyítod a vizet 10-12 nK-ra ez magával hozza a ph csökkenést is. Szabad esésből gyűjtött esővizet is használhatsz a hígításra. Sokan ellenzik ugyan de nekem még sohasem volt bajom vele. Ha félsz használni akkor vásárolj ioncserélt vizet, vagy desztilláltat. Ha egyszer lágyítottál arra ügyelj, hogy közel azonos mértékben lágyíts a vízcserék alkalmával is, kis eltérés nem számít csak a hirtelen nagy mértékű változás.
2015. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ezeket tudom engem kifejezetten az érdekel h van-e az élőhelyén mangrove vagy bármi ilyesmi ami barnítja a vizet mert lehet később akarok mellé boraras brigittaet annak meg kell csersav a vizébe de ugyanakkor nem tudom ez milyen hatással lenne az amandákra engem nem zavarna ha a víz teaszínű engem pusztán az érdekel h ez a víz pozitív vagy negatívan hatással lenne rájuk
2015. aug. 24. 18:52
 3/7 A kérdező kommentje:

itt van egy videó


https://www.youtube.com/watch?v=L5rSmpEXKM0


és ha belegondol az ember nyilván a színük is ilyen vagyis logikusan erre következtet ebből az ember h azért ilyen a színük többek közt mert fekete vízben élnek


és én igazából erre vagyok kíváncsi és azért gyötörnek kételyek mert sehol nem láttam h írták volna a fekete vizet a rio das mortesről meg semmit nem tudok mert egyszerűen bővebb anyagot erről a folyóról nem lehet találni a neten ami a vízzel foglalkozik

2015. aug. 24. 18:57
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Én vörös neonokkal tartottam őket és amazonaszi körülmények között sötét égertobozzal és hegyiláp tőzeggel színezett vízben 6ph 10 nK-s kb 26 fokos csapvíz és esővíz keverékében, később műgyantával lágyított vízben. Nem emlékszem egyik fajnál sem idő előtti elhullásra. Erdő az szinte végig szegélyezi a folyót és nagyobb erdők között is kanyarog, de szerintem ezek a kis halacskák nem a fő folyóban élnek hanem szűkebb mellékágakban. Nem tudom, csak méretéből így gondolom. Azt, hogy konkrétan mangrove erdő van e a folyó partján, őszintén szólva fogalmam sincs, de a mellékágakban és árterekben biztosan vannak ágak, levelek gyökerek. Sajnos ebben nem tudok segíteni.
2015. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:

Kíváncsivá tettél.:D Végignéztem a folyó útját műholdfelvételről, neked is ajánlom, érdekes bár lehetne nagyobb a felbontás. Most már szinte biztos, hogy nincsenek mangrove erdők hiszen egy viszonylag sík bozótos homokos területen folyik, jobban mondva kanyarog össze vissza és az erdőket amik övezik azt maga és a vízgyűjtői hozták létre. Viszont mint már írtam is hatalmas árterületei és rengeteg holt ága van ezeket sűrű erdő övezi főleg a folyó felső szakaszán. Mint kiderült, a föld harmadik legtisztább vizű folyója és nagy százaléka természetvédelmi terület is egyben.Az egész folyót és vízrendszerér helyi rendeletekkel is védik. A folyónak saját "ökoszisztémája" van, az-az általa fenntartott életközössége. Ez talán érdekel. A folyó és ártere, valamint a vízgyűjtői, öblei és holt ágai éves átlag vízértékadatai:


pH 6,52 min 6,18 max 6,81


oldott oxigéntartalom: min 4,10mg/liter max 7,93mg/liter


vezetőképesség: alacsony éves átlag 10,51 uScm-1


min 9,39 max 11,38


hőmérséklet : 25 és 31fok közötti.


Hát ennyi.

2015. aug. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én ezt találtam róla itt azt írják h fekete vízi de hát ez is olyan kis kevéskének tűnik :/


[link]

2015. aug. 25. 19:21
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd mivelhogy nem biotóp akváriumot akarsz, így nincs különösebb jelentősége hogy milyen színű a víz, az a lényeg ,hogy lágyabb és enyhén savanyú legyen. Én azt mondom, hogy jobban kiemeli ezeknek a halaknak a színét a sötét talaj és a hátfal mint a fehér homok de ez csak az én véleményem. Ha sűrű a növényzet és nem csak egy sarokban van mint a képen a partot imitálva akkor nincs jelentősége. A vasfa és mangrove barnára, az égerfa, gyökere, ága levele és toboz feketére színez és savanyít is kicsit a vízen. Megnéztem egy két videót ahol horgásztak és fürödtek a folyóban ott nem fekete víz volt, lehet, hogy a felső szakászán az ahol sűrűbb az erdő és sok a holtág és ártér ott már fekete. Minden esetre érdemes volt kicsit kutakodni. Sok sikert kívánok neked, szerintem nem fogsz csalódni ezekben szép halakban. Még csak annyit, hogy az ajánlott akváriumméret duplájában tartsd őket dupla darabszámban, hogy igazán jól mutassanak.
2015. aug. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!